Bugs: Špionážní drony o velikosti dlaně dokážou urazit vzdálenost až 2 kilometry

Foto: BAE Systems
Bugs: Špionážní drony o velikosti dlaně dokážou urazit vzdálenost až 2 kilometry | Foto: BAE Systems

Britská armáda odhalila, že disponuje 30 špionážními drony známými pod názvem „Bugs“. Ty vyvinula společnost BAE Systems a jsou velké přibližně jako lidská dlaň.

Každé z těchto pozoruhodných zařízení disponuje baterií s výdrží cca 40 minut a dokáže urazit vzdálenost 2 kilometry – i za náročnějších klimatických podmínek. To jsou poměrně působivé schopnosti.

Bugs si podle dostupných informací poradí s větrem o síle až 80 km/hod a „nekompromisním počasím“.

Není to bez rizik

„I v tom nejnáročnějším počasí může Bug dodávat důležité taktické informace ohledně toho, co se nachází za rohem nebo na dalším kopci a autonomně pracovat na tom, aby poskytl vojákům vizuální aktualizaci,“ řekl James Gerard z BAE Systems serveru The Guardian.

Někteří odborníci se však domnívají, že používání těchto dronů s sebou nese značná rizika. Patří mezi ně i Chris Cole, ředitel nestátní neziskové organizace Drone Wars.

Cole připomněl, že v minulosti byly na základě informací získaných na dálku již mnohokrát nařízeny nálety či jiné útočné akce, ovšem nakonec se ukázalo, že situace v terénu se od tohoto „falešného pocitu porozumění“ značně lišila – což vedlo ke zbytečným civilním ztrátám.

Diskuze (4) Další článek: Nejlepší hardware roku 2020: spousta novinek pro hráče

Témata článku: Technologie, Vojenství, Velká Británie, Drony, Armáda, Guardian, Kilometr, Vzdálenost, Dlaň, BAE Systems, Bugs, Velikost, Drony na Heureka.czHry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

** Uběhlo 35 let od tragické nehody v černobylské elektrárně ** Celá oblast je událostí stále silně poznamenaná ** Z Černobylu ale znovu teče elektřina – tentokrát solární

David Polesný
Elektrárna
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda