Bugs: Špionážní drony o velikosti dlaně dokážou urazit vzdálenost až 2 kilometry

Britská armáda odhalila, že disponuje 30 špionážními drony známými pod názvem „Bugs“. Ty vyvinula společnost BAE Systems a jsou velké přibližně jako lidská dlaň.

Každé z těchto pozoruhodných zařízení disponuje baterií s výdrží cca 40 minut a dokáže urazit vzdálenost 2 kilometry – i za náročnějších klimatických podmínek. To jsou poměrně působivé schopnosti.

Bugs si podle dostupných informací poradí s větrem o síle až 80 km/hod a „nekompromisním počasím“.

Není to bez rizik

„I v tom nejnáročnějším počasí může Bug dodávat důležité taktické informace ohledně toho, co se nachází za rohem nebo na dalším kopci a autonomně pracovat na tom, aby poskytl vojákům vizuální aktualizaci,“ řekl James Gerard z BAE Systems serveru The Guardian.

Někteří odborníci se však domnívají, že používání těchto dronů s sebou nese značná rizika. Patří mezi ně i Chris Cole, ředitel nestátní neziskové organizace Drone Wars.

Cole připomněl, že v minulosti byly na základě informací získaných na dálku již mnohokrát nařízeny nálety či jiné útočné akce, ovšem nakonec se ukázalo, že situace v terénu se od tohoto „falešného pocitu porozumění“ značně lišila – což vedlo ke zbytečným civilním ztrátám.

Diskuze (4) Další článek: Nejlepší hardware roku 2020: spousta novinek pro hráče

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,