Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

  • Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky
  • Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce
  • Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Zastánci konspiračních teorií věří, že lidská noha na povrch Měsíce nikdy nevkročila. Důkazy přitom existují. Třeba více než 380 kg vzorků, které astronauti z programu Apollo dovezli. Na povrchu Měsíce zanechali vědecké přístroje, vybavení i své stopy.

Jsou příliš malé na to, abychom je viděli ze Země. Ale z oběžné dráhy Měsíce je lze vyfotit. Některé artefakty nejen z programu Apollo zachytila sonda LRO (Lunar Reconnaissance Orbiter), která k Měsíci odstartovala v roce 2009. Kromě Apolla se podíváme také na pozůstatky sovětského programu Luna a čínskou Čchang-e 3.

Klepněte pro větší obrázek

Z vesmíru

Každý týden novinky z astronomie a průzkumu vesmíru. Dozvíte se, co můžete vidět na nočním nebi, ale také o pozorovací technice, observatořích, výzkumech, objevech a zkrátka všem, co s astronomií souvisí. 

Sledujte také: Vesmírné zprávy, Elonovinky, Vesmírná technikaTýden Živě 

Diskuze (34) Další článek: Mapy Bingu vylepšují informace o hromadné dopravě a výpočet alternativních tras

Témata článku: Vesmír, Z vesmíru, Země, USA, Čína, Měsíc, Apollo, Sovětský svaz, Zajímavosti, Vid, První snímek, Rover, Lunar Rover, Lunární modul, Aldrin, LRO, Program apollo, Lunar, Luna, Přistání, Lunochod, Čínská sonda, Povrch Měsíce, Konspirační teorie, Modul stZakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

**Složky ve Windows si nepojmenujete libovolně. **Seznam rezervovaných názvů existuje kvůli kompatibilitě. **Kořeny této záležitosti sahají až do 70. let.

Petr Urban
Operační systémyWindows
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Recenze hry Choo-Choo Charles. Hororovka o pavoučím vlaku, která neumí pořádně postrašit

Recenze hry Choo-Choo Charles. Hororovka o pavoučím vlaku, která neumí pořádně postrašit

Charles přinesl neokoukané téma a zajímavý gameplay v otevřeném světě. Na druhou stranu, se ale nedá zbavit pocitu, že hra postrádá hloubku, pocit strachu nebo dokonce samotného Charlese.

Matouš Sychra
HororRecenzePC