Bývalý softwarový šéf Pentagonu: „Za 15 až 20 let nebudeme mít proti Číně žádnou šanci.“

Bývalý softwarový šéf Pentagonu: „Za 15 až 20 let nebudeme mít proti Číně žádnou šanci.“ | Foto: Af.mil

Bývalý softwarový šéf Pentagonu v novém rozhovoru pro Financial Times prohlásil, že rezignoval na protest proti pomalým technologickým inovacím ve Spojených státech.

Nicolas Chaillan, který americké ministerstvo obrany opustil v září, je přesvědčen, že v Číně jsou na tom v daném směru mnohem lépe – především pokud jde o vývoj pokročilých umělých inteligencí (AI).

„Za 15 až 20 let nemáme proti Číně žádnou konkurenční bojovou šanci. Právě teď je to již hotová věc; podle mého názoru je už konec,“ uvedl.

Kybernetická bezpečnost na úrovni mateřské školky

Chaillan si během interview rozhodně nebral servítky. Kybernetická bezpečnost v některých částech americké vlády je prý na „úrovni mateřské školy“, mezi armádou a jejím technologickým sektorem nefunguje dostatečná spolupráce a on sám byl nucen ztrácen čas „opravováním základních cloudových věcí a notebooků“.

Ze všeho nejvíc mu ale vadí, že Čína dělá mnohem větší pokroky v oblastech již zmíněné umělé inteligence, strojového učení i hackerských útoků.

Příčina podle podle něj tkví ve skutečnosti, že zatímco mnozí američtí technologičtí giganti váhají, zda s nějakým zvláště kontroverzním výzkumem AI vůbec začít, „Peking tyto otravné etické debaty nezdržují“.

Diskuze (86) Další článek: O novém trendu. Jmenuje se agrivoltaika a umožňuje využít jednu půdu dvěma způsoby naráz

Témata článku: Technologie, Umělá inteligence, USA, Čína, Pentagon, Kyberválka, Cin, Financial Times, Protest, Mateřská škola, Interview, Rozhovor, PekingPozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb