Bývalý vysoký manažer Googlu ukázal robota Stretch RE1. Vysaje, utře prach a stojí jako nová škodovka

Vezměte podvozek robotického vysavače, nasaďte na něj věšák na kabáty a postavíte Stretch RE1 – exotickou robotickou platformu startupu Hello Robot, za kterým stojí někdejší šéf robotiky v Googlu Aaron Edsinger a Charlie Kemp z polytechniky Georgia Tech.

Robot zaujme svoji konstrukční jednoduchostí. Namísto humanoida, psa či jiného stvoření s hromadou motorů pro co nejvíce stupňů volnosti zvládá RE1 vše pomocí podvozku a pojízdné tyče s pravoúhlou rukou.

RE1 tedy nezaujme vzhledem, ale spíše praktičností, což autoři dokládají třeba tím, když na něj přimontovali vysavač nebo utěrku na prach. RE1 je samozřejmě vybavený hromadou senzorů a 3D kamerou Intel RealSense D435i pro počítačové vidění včetně vnímání hloubky. K tvorbě modelu místnosti/bytu, po kterém se může pohybovat, pak slouží RP-Lidar A1, který funguje velmi podobně jako u robotických vysavačů.

Stretch RE1 v akci:

Ačkoliv je první verze platformy určená pro výzkumníky, čemuž odpovídá i astronomická cena bezmála 18 tisíc dolarů, open-source, podpora systému ROS a Pythonu, autoři z Hello Robot se netají tím, že je jejich cílem opravdu pomocník (kobot – kolaborativní robot) do běžných provozů i domácností, který pomůže nemohoucím, případně za vás stejně jako robotický vysavač utře třeba prach.

To vše je nicméně pouze technologická vize. Jak to tedy s podobnými pokročilými roboty další generace skutečně dopadne u vás v obýváku, budou moci ohodnotit spíše až vaše děti a vnuci a vnučky. Mezi zmíněným robotickým vysavačem a komplexním a hlavně cenově dostupným domácím kobotem, který velkou měrou nahradí třeba pečovatelku z masa a kostí, je totiž stále poměrně velký rozdíl.

Diskuze (4) Další článek: Kalendář Google zjednodušuje zadávání podrobností při plánování schůzek a událostí

Témata článku: Google, Byznys, Intel, Roboti, Python, Vysoký, Vysoký manažer, Podvozek, Jak, Rosa, Robot, Platforma, Nová škodovka, Prach, Georgia Tech, Robotický vysavač, Škodovka40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Apple Siri slaví 10 let. Hlasová asistentka nastartovala změnu, která trvá dodnes

Apple Siri slaví 10 let. Hlasová asistentka nastartovala změnu, která trvá dodnes

** Hlasová asistentka Siri je tu s námi již 10 let ** Ukázala možnou budoucnost, ale stále má své limity ** Stále se ale zlepšuje, jen bychom si už zasloužili i podporu češtiny

Martin Miksa
Google AssistantSiriiPhone
Digitální mířidla udělají z palných zbraní zbraně proti dronům

Digitální mířidla udělají z palných zbraní zbraně proti dronům

** Američtí mariňáci si pořizují větší množství pokročilých digitálních mířidel SMASH 2000 ** Ta byla vyvinuta k tomu, aby zvýšila šance střelce zasáhnout cíl první ranou ** Umožňují střelci sledovat cíle a nabízejí jim optimální zamíření s přihlédnutím k pohybu cíle

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenstvíDrony