Bývalý vysoký manažer Googlu ukázal robota Stretch RE1. Vysaje, utře prach a stojí jako nová škodovka

Vezměte podvozek robotického vysavače, nasaďte na něj věšák na kabáty a postavíte Stretch RE1 – exotickou robotickou platformu startupu Hello Robot, za kterým stojí někdejší šéf robotiky v Googlu Aaron Edsinger a Charlie Kemp z polytechniky Georgia Tech.

Robot zaujme svoji konstrukční jednoduchostí. Namísto humanoida, psa či jiného stvoření s hromadou motorů pro co nejvíce stupňů volnosti zvládá RE1 vše pomocí podvozku a pojízdné tyče s pravoúhlou rukou.

RE1 tedy nezaujme vzhledem, ale spíše praktičností, což autoři dokládají třeba tím, když na něj přimontovali vysavač nebo utěrku na prach. RE1 je samozřejmě vybavený hromadou senzorů a 3D kamerou Intel RealSense D435i pro počítačové vidění včetně vnímání hloubky. K tvorbě modelu místnosti/bytu, po kterém se může pohybovat, pak slouží RP-Lidar A1, který funguje velmi podobně jako u robotických vysavačů.

Stretch RE1 v akci:

Ačkoliv je první verze platformy určená pro výzkumníky, čemuž odpovídá i astronomická cena bezmála 18 tisíc dolarů, open-source, podpora systému ROS a Pythonu, autoři z Hello Robot se netají tím, že je jejich cílem opravdu pomocník (kobot – kolaborativní robot) do běžných provozů i domácností, který pomůže nemohoucím, případně za vás stejně jako robotický vysavač utře třeba prach.

To vše je nicméně pouze technologická vize. Jak to tedy s podobnými pokročilými roboty další generace skutečně dopadne u vás v obýváku, budou moci ohodnotit spíše až vaše děti a vnuci a vnučky. Mezi zmíněným robotickým vysavačem a komplexním a hlavně cenově dostupným domácím kobotem, který velkou měrou nahradí třeba pečovatelku z masa a kostí, je totiž stále poměrně velký rozdíl.

Diskuze (4) Další článek: Kalendář Google zjednodušuje zadávání podrobností při plánování schůzek a událostí

Témata článku: Google, Byznys, Intel, Roboti, Python, Prach, Rosa, Škodovka, Platforma, Robot, Nová škodovka, Georgia Tech, Robotický vysavač, Jak, Vysoký manažer, Vysoký, PodvozekMuž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

** Na světě je první případ záchrany satelitními službami Applu ** Na Aljašce se ztratil muž na sněžném skútru ** Díky satelitní komunikaci byl nalezen živý a zdravý

Martin Chroust
SatelitiPhone
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě