Bzigo je protivzdušná obrana do ložnice. Komára nezabije, ale paprskem ukáže, kde je

Bzzziiiiii… Nevím jak pro vás, ale pro mě tenhle pisklavý zvuk uprostřed noci znamená konec klidného spánku. Komára v ložnici elegantně řeší hi-tech hračka, která se jmenuje Bzigo Iris a právě dnes se začíná prodávat.

První články o Bzigu zaplavily svět už v roce 2019. Původní myšlenka byla taková, že přístroj otravný hmyz najde a usmrtí laserem. Izraelský startup však brzy narazil – tak výkonný laser by mohl poškodit lidský zrak a příslušné autority jej odmítly pustit na trh.

Po dlouhých letech vývoje se Bzigo konečně začíná prodávat a uvnitř je něco, co můžeme označit za roboticky ovládané laserové ukazovátko. Na první pohled je to zásadní ústupek, systém vám na komára jen ukáže červeným paprskem, zabít jej musíte sami. Ale když si uvědomíte, že právě vyhledání pískavce v noční ložnici zabere nejvíce času, znamená Bzigo zásadní pomoc.

A pokud by vám snad chybělo pražení hmyzu, tak vězte, že v balení dostanete i elektrickou plácačku, kterou stačí přiložit a už létají jiskry:

Bzigo Iris je neustále zapnuté. Vyhledání hmyzu probíhá na základě analýzy obrazových dat. Díky infračervenému přísvitu funguje i v absolutní tmě. Jakmile systém identifikuje komára, pošle vám notifikaci na mobil a na povel rozsvítí paprsek. Zbytek je na vás.

Detektor o rozměrech větší Rubikovy kostky stojí 339 dolarů, což je asi 9 200 Kč (při nákupu více kusů ušetříte). Firma zatím posílá pouze po USA, takže pokud o Bzigo stojíte, budete muset počkat, nebo použít některého z nákupních prostředníků.

Diskuze (42) Další článek: Tesla naznačila design Robotaxi. Bude hranaté, bez volantu a bez pedálů, jízda bude levnější než MHD

Témata článku: