CDC: Američané očkovaní proti koronaviru SARS-CoV-2 se mohou scházet. Alespoň v domácnostech

Centers for Disease Control and Prevention (CDC) oznámilo, že Američané plně očkovaní proti nemoci COVID-19, způsobované koronavirem SARS-CoV-2, se mohou scházet. Ovšem jen v malém počtu a pouze v domácnostech.

Pokud jde o veřejné prostory, v těch i nadále platí povinnost dodržovat preventivní opatření typu nošení roušek či udržování rozestupů.

Deník New York Times zdůrazňuje, že staří lidé, kteří před nejméně dvěma týdny dostali dávku jednorázovou vakcíny Johnson & Johnson či druhou dávku vakcíny Pfizer nebo Moderna, tak nyní mají možnost vídat se se svými neočkovanými příbuznými i bez výše zmíněných roušek atd.

O očkování je v USA zájem

„Existují některé aktivity, kterým se mohou plně očkovaní lidé v soukromí svých domovů opět začít věnovat,“ uvedla ředitelka CDC Rochelle Walensky.

Z dostupných informací plyne, že alespoň jednu dávku vakcíny dosud dostalo téměř 60 milionů Američanů. Plně naočkovaná je pak zhruba polovina z nich, tedy asi desetina populace.

„Víme, že lidé se chtějí nechat očkovat, aby mohli zase dělat věci, které mají rádi, s lidmi, které mají rádi,“ komentovala to Walensky.

Diskuze (33) Další článek: Krize, jaká tu ještě nebyla. Grafické karty došly, nové nekoupíte

Témata článku: Zdraví, Koronavirus, USA, COVID-19, Očkování, Vakcinace, SARS-CoV-2, Moderna, Vakcína, Johnson, SARS-CoV, Domácnost, Pfizer, New York Times, CDC, Američan, Nemoc, DávkySex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní výčet** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA