CDC: Američané očkovaní proti koronaviru SARS-CoV-2 se mohou scházet. Alespoň v domácnostech

Centers for Disease Control and Prevention (CDC) oznámilo, že Američané plně očkovaní proti nemoci COVID-19, způsobované koronavirem SARS-CoV-2, se mohou scházet. Ovšem jen v malém počtu a pouze v domácnostech.

Pokud jde o veřejné prostory, v těch i nadále platí povinnost dodržovat preventivní opatření typu nošení roušek či udržování rozestupů.

Deník New York Times zdůrazňuje, že staří lidé, kteří před nejméně dvěma týdny dostali dávku jednorázovou vakcíny Johnson & Johnson či druhou dávku vakcíny Pfizer nebo Moderna, tak nyní mají možnost vídat se se svými neočkovanými příbuznými i bez výše zmíněných roušek atd.

O očkování je v USA zájem

„Existují některé aktivity, kterým se mohou plně očkovaní lidé v soukromí svých domovů opět začít věnovat,“ uvedla ředitelka CDC Rochelle Walensky.

Z dostupných informací plyne, že alespoň jednu dávku vakcíny dosud dostalo téměř 60 milionů Američanů. Plně naočkovaná je pak zhruba polovina z nich, tedy asi desetina populace.

„Víme, že lidé se chtějí nechat očkovat, aby mohli zase dělat věci, které mají rádi, s lidmi, které mají rádi,“ komentovala to Walensky.

Diskuze (33) Další článek: Krize, jaká tu ještě nebyla. Grafické karty došly, nové nekoupíte

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,