Čech postavil nádhernou Jawu s desetiválcem. Světový unikát jde do dražby, zúčastnit se můžete i vy

Tuhle úžasnou Jawu Bistella postavil Marek Foltis. Má desetiválec, je jediná na světě a za pár dní půjde do dražby (9. dubna na burze Retro Garáž).

Bistella vychází z legendární Jawy 250 Pérák (typ 11), ale se sériovým strojem ji spojuje jen základní vzhled. Foltis pro motorku navrhl a zkonstruoval vlastní dvouhvězdicový přeplňovaný desetiválec. Zjednodušeně řečeno vznikl spojením 10 válců z Jawy Pionýr do dvou pater, o přeplňování se stará pět Rootsových dmychadel, má velice svérázný zvuk a zdvihový objem 500 kubických centimetrů.

Ale i zbytek motocyklu je neobvyklý. Barevné provedení kombinuje zelenou a slonovinovou, tyto odstíny doplňují zlaté detaily: linky a nápisy jsou dokonce vykládány 24karátovým zlatem. Nápadité je zasazení kapesních hodinek do designu palivové nádrže. Stavba Bistelly zabrala více než 3500 hodin práce.

Nyní je tedy jedinečná mašina k mání. Motorka je schválena pro provoz na pozemních komunikacích a má platné doklady. Kupující k ní získá také USB disk obsahující 3D modely klíčových komponentů motoru.

Článek vyšel na Auto.cz

Diskuze (14) Další článek: Mapy Google bojují s trolly pomocí umělé inteligence. Zablokovaly miliony podvodných pokusů

Témata článku: , , , , , ,