Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

  • Dnes uběhlo 35 let od tragické nehody v černobylské elektrárně
  • Celá oblast je událostí stále silně poznamenaná
  • Z Černobylu znovu teče elektřina – tentokrát solární

V časných ranních hodinách 26. dubna roku 1986 došlo k nejhorší jaderné nehodě v dějinách – vybuchl reaktor 4. bloku jaderné elektrárny v Černobylu. Připomeňte si tuto událost v komentované galerii (výše), kde uvidíte, jak místo vypadá dnes. Je zajímavé, že z Černobylu opět proudí elektřina, tentokrát už ale zcela bezpečně – v roce 2018 byla v areálu jaderné elektrárny zprovozněna první část elektrárny solární.

Poznámka: Článek jsme původně vydali již při předchozích výročích. S drobnými aktualizacemi jej v den černobylské havárie opět připomínáme. 

Diskuze (120) Další článek: Co vy na to? Budeme v budoucnu využívat kryptoměny pro každodenní platby?

Témata článku: Elektrárna, Elektřina, Zajímavosti, SOB Top, Energetika, Sovětský svaz, Reaktor, Profimedia, Nehoda, Události, První část, Komentovaná galerie, Duben, Černo, DESI, Výpad, Havárie, Jaderná elektrárna, Černobyl, Tragická nehoda, Celá oblast, Solární elektrárna, DAL, Mini drony na Mall.cz40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Ubisoft chystá hraný seriál na motivy automobilové série Driver

Ubisoft chystá hraný seriál na motivy automobilové série Driver

Zpět za volant usedne John Tenner v příštím roce.

Michal Maliarov
Film