Česká jména ve vesmíru. Karel Gott zatím mezi hvězdami není

  • Ve vesmíru nalezneme mnoho objektů nebo útvarů pojmenovaných po Češích.
  • Jde o vědce, sportovce či umělce.
  • Nejsnadnější je pojmenování planetky.

Ve Sluneční soustavě nalezneme spoustu českých jmen. Názvy nebeských objektů i útvarů na jejich povrchu schvaluje jen a pouze Mezinárodní astronomická unie (IAU). Nejrůznější prodejci hvězd jsou tak podvodníci, kteří vám zašlou jen bezcenný certifikát a mapku.

Nejjednodušší je pojmenovat planetku. IAU obvykle schválí jméno na základě návrhu objevitele. Zejména v hlavním pásu planetek nalezneme spoustu českých názvů a jmen.

Odkazy:

Diskuze (3) Další článek: Mileniálové nakupují „zeleně“. Lépe by však udělali, kdyby nakupovali méně

Témata článku: Vesmír, Věda, Mars, Česko, Měsíc, Sluneční soustava, Venuše, Asteroidy, IAU, Má Mapa, České jméno, Jméno, Útvar, Hvězda, Objekt, Karel Gott, Pojmenování40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Robotický tank TRX veze 50 sebevražedných dronů Switchblade. Tohle je zbraň nové doby

Robotický tank TRX veze 50 sebevražedných dronů Switchblade. Tohle je zbraň nové doby

** . Společnost General Dynamics Land Systems předvedla maketu svého nového robotického vozidla TRX ** To představuje unikátní mobilní systém pro 50 sebevražedných dronů Switchblade ** Vozidlo TRX je v této verzi rovněž vybaveno kvadrikoptérou

Stanislav Mihulka
VojenstvíDronyRoboti