Chcete se kouknout do vesmíru? Pozor, bude to riskantní podnik!

  • Soukromé firmy se připravují na invazi do kosmu
  • Chtěly by se tam podívat miliony zákazníků
  • Na co by si měli dát pozor?

Třicátý květem roku 2020 se stal milníkem v letech do kosmu. Astronauti NASA se ten den „svezli“ na mezinárodní vesmírnou stanici ISS soukromou raketou Space X Crew Dragon. Američané byli po odstavení raketoplánů v roce 2011 odkázáni na ruské rakety, a tak letěli po dlouhé době na ISS vlastním dopravním prostředkem.

Větší přelom v historii astronautiky ale představoval fakt, že lidé poprvé letěli do kosmu se „soukromníkem“. Space X přitom není jediný soukromý program pro lety lidí do kosmu. Konkurenci mu dělají program Starliner firmy Boeing a program Orion firmy Lockheed Martin.

Diskuze (8) Další článek: Samsung 870 QVO zrychluje a přináší 8TB SSD i do „běžných“ počítačů

Témata článku: Vesmír, Budoucnost, Bezpečnost, SpaceX, NASA, Mezinárodní vesmírná stanice, Boeing, Cestování, Blue Origin, New Shepard, Crew Dragon, Virgin Galactic, Vesmírná turistika, Starliner, Kosmos, Riskantní podnik, Lockheed Martin, Bude, Soukromá firma, Orion, ISS, Milión zákazníků, RIS, InvazeFacebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2