Chytré řešení. Skarper přidá elektromotor každému kolu, energii přenáší přes brzdový kotouč

Vedle stále ještě drahých elektrokol se rozmáhají konverzní kity, které obyčejnému kolu přidají motor. Problém jsou kabely, spojení motoru a baterie a hlavně přenos síly – některé kity na to jdou přes pneumatiku, nejčastěji jde o elektromotory integrované do středu kol, nebo mezi kliky. Posledním příspěvkem je britský kit Skarper (skarper.com), který se přicvakne na zadní vidlici a energii předává pomocí brzdového kotouče.

Skarper v akci (včetně expresního sundávání):

Modul váží 3,3 kg, stačí na dojezd až 60 km a maximální rychlost podle legislativy omezenou na 25 nebo 32 km/h. Trumfem Skarperu je, že jde přidat na téměř libovolné kolo.

Modifikace jsou jednoduché – je nutné vyměnit brzdový kotouč kompatibilní s patentovaným systémem DiskDrive (i nadále slouží k brždění) a na spodní vidlici se přidají konzolky pro zacvaknutí modulu. Ten je možné po každé jízdě sundat a vzít s sebou domů k nabíječce.

Skarper nemá žádný ovladač, motor se prostě jen zapne, a pak pomocí bezdrátového senzoru na klikách reaguje na šlapání jezdce. Kit je ve stádiu zavádění výroby, k prvním zákazníkům se má dostat v roce 2023 s cenou 1000 liber.

Kromě základní jednotky vhodné do města a na silnice Skarper spolupracuje s Red Bull Advanced Technologies na kitu pro terénní kola – to zní jako bikerský sen – na kopec s pomocí elektřiny, dolů jako na normálním biku!

Diskuze (77) Další článek: Zoner Photo Studio X můžete získat o tři stovky levněji

Témata článku: Energie, Elektromobilita, Cyklistika, Koncept, Pneumatiky, Vidlice, Motor, Chytré řešení, Kit, Šlapání, Elektromotor, Kotouč, Cyklistika na Heureka.cz