Chytré řešení. Skarper přidá elektromotor každému kolu, energii přenáší přes brzdový kotouč

Vedle stále ještě drahých elektrokol se rozmáhají konverzní kity, které obyčejnému kolu přidají motor. Problém jsou kabely, spojení motoru a baterie a hlavně přenos síly – některé kity na to jdou přes pneumatiku, nejčastěji jde o elektromotory integrované do středu kol, nebo mezi kliky. Posledním příspěvkem je britský kit Skarper (skarper.com), který se přicvakne na zadní vidlici a energii předává pomocí brzdového kotouče.

Skarper v akci (včetně expresního sundávání):

Modul váží 3,3 kg, stačí na dojezd až 60 km a maximální rychlost podle legislativy omezenou na 25 nebo 32 km/h. Trumfem Skarperu je, že jde přidat na téměř libovolné kolo.

Modifikace jsou jednoduché – je nutné vyměnit brzdový kotouč kompatibilní s patentovaným systémem DiskDrive (i nadále slouží k brždění) a na spodní vidlici se přidají konzolky pro zacvaknutí modulu. Ten je možné po každé jízdě sundat a vzít s sebou domů k nabíječce.

Skarper nemá žádný ovladač, motor se prostě jen zapne, a pak pomocí bezdrátového senzoru na klikách reaguje na šlapání jezdce. Kit je ve stádiu zavádění výroby, k prvním zákazníkům se má dostat v roce 2023 s cenou 1000 liber.

Kromě základní jednotky vhodné do města a na silnice Skarper spolupracuje s Red Bull Advanced Technologies na kitu pro terénní kola – to zní jako bikerský sen – na kopec s pomocí elektřiny, dolů jako na normálním biku!

Diskuze (78) Další článek: Zoner Photo Studio X můžete získat o tři stovky levněji

Témata článku: Energie, Koncept, Elektromobilita, Cyklistika, Elektromotor, Pneumatiky, Vidlice, Kotouč, Motor, Kit, Chytré řešení, Cyklistika na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy
Nekroletectví oživuje „mrtvé“ letouny pro budoucí války

Nekroletectví oživuje „mrtvé“ letouny pro budoucí války

** Předělávky bývalých pilotovaných letadel na dálkově řízené drony nejsou nic nového ** Někteří odborníci se však domnívají, že lze zajít ještě dál ** Vyřazená letadla je možné také vyzbrojit a poslat do boje

Stanislav Mihulka
LetadlaVojenstvíDrony
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru