Čína chce na oběžnou dráhu poslat solární panely, které budou shromažďovat sluneční energii a přenášet ji na Zemi

Přední čínská společnost zabývající se solární energetikou plánuje poslat na oběžnou dráhu panely, které následně budou shromažďovat sluneční energii a přenášet ji zpět na Zemi.

Longi Green Energy Technology Company samozřejmě není jediným subjektem, který se hodlá o něco takového pokusit. Podle některých odborníků má však momentálně největší šance na úspěch.

Pokud by se jí skutečně podařilo tento koncept uvést v život, solární energii by bylo možné získávat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Čína má náskok

Jak připomíná Bloomberg, právě bývalá Říše středu již – údajně úspěšně – otestovala i jeden model přenosu. Vědci z Xidian University zachytili sluneční světlo vysoko nad zemí, přeměnili jej na mikrovlnné paprsky a dodali do přijímací stanice, kde došlo k jeho finální transformaci na elektřinu.

Mezi další výhody patří možnost spolupráce mezi soukromým a veřejným sektorem – v tomto konkrétním případě mezi výše jmenovanou firmou a státem financovanou China Space Foundation.

„Vytvoření laboratoře pro vesmírné solární panely by mohlo vést k partnerství v oblasti obnovitelné energie,“ připustil prezident China Space Foundation Wu Zhijian.

Diskuze (13) Další článek: V říjnovém Computeru máme unikátní test českých fotolabů. Víme, kde vám fotky vytisknou nejkvalitněji a za nejlepší cenu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,