Čína touží po zařízení pro rychlou dopravu zásilek i lidí. Okopírovala Starship od SpaceX

China Academy of Launch Vehicle Technology zveřejnila propagační video, z nějž plyne, že touží po zařízení umožňujícím rychlou dopravu zásilek i lidí v rámci naší planety.

Jeden z prezentovaných konceptů se přitom nápadně podobá kosmické lodi Starship od společnosti SpaceX, která by měla sloužit právě i k výše zmíněnému účelu.

Diváci mohou mj. vidět cestující zažívající stav beztíže při cestování z jednoho kontinentu na druhý. Záběr, který ukazuje přistání rakety na plošině nacházející se nedaleko města, pak vypadá jako vysloveně vykradený z původního videa SpaceX z roku 2017.

Čína podle dostupných informací doufá, že dotyčný dopravní systém zprovozní do roku 2045, přičemž suborbitální doručování zásilek by mohlo fungovat dokonce už o 10 let dřív.

To je velmi ambiciózní časový plán a těžko říct, jak moc vážně je myšlen. V současnosti se totiž nejlidnatější země světa zaměřuje především na vývoj rakety Long March 9.

Titulní foto: SpaceX, CC 1.0

Diskuze (13) Další článek: V Rusku už si vyrábí vlastní základní desky. Mají čipset AMD B450 a kopírují ASRock

Témata článku: Technika, SpaceX, Doprava, Raketa, Čína, Starship, Cestování, Zásilka, Alík, Přistání, Cin, Kosmická loď, Zařízení, Long March, Stav beztíže22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Doposud neznámým zdroje vody na Zemi je překvapivě Slunce

Doposud neznámým zdroje vody na Zemi je překvapivě Slunce

** Kde se na Zemi vzala voda? ** Mezinárodní tým odborníků tvrdí, že v jejím původu sehrálo roli naše Slunce ** K tomuto závěru je přivedly analýzy nepatrných úlomků planetky (25143) Itokawa

Stanislav Mihulka
ZeměSlunceVoda
Zlatý řez ve fotografii

Zlatý řez ve fotografii

Mezi základní kameny fotografické techniky patří kompozice. Obdélníkový tvar fotografie umožňuje různé umístění fotografovaného předmětu ve scéně.

Tomáš Slavíček
Fotoškola