Číňan si vyrobil vlastní jetpack. Stálo ho to jen 100 000 dolarů

Číňan jménem Liu Dongsheng si vyrobil vlastní „létací oblek“ inspirovaný komiksovým hrdinou Iron Manem. Zabralo mu to dva roky a náklady činily pouhých cca 100 000 dolarů.

Jeho DIY jetpack, který můžete vidět ve videu zveřejněném státní tiskovou agenturou China News Service, připomíná ten od britské společnost Gravity Industries. Trysky jsou připevněné k ramenům a palivová nádrž k zádům nositele:

Z dostupných informací plyne, že s tímto zařízením se teoreticky lze dostat do výšky 200 metrů a urazit pět až deset kilometrů. Liu však z bezpečnostních důvodů hodlá létat maximálně 3 metry nad zemí.

Připomeňme, že výše zmíněná Gravity Industries se svým jetpackem v průběhu posledních let vytvořila několik rychlostních rekordů. Téměř jistě však do něj investovala více než 100 000 dolarů.

V této oblasti působí rovněž kalifornská firma Jetpack Aviation, která dle slov svého CEO Davida Maymana jako první „navrhla a vyrobila skutečný jetpack pro osobní let“.

Titulní ilustrační foto: Elif Ayiter, CC BY-NC-ND 2.0

Diskuze (5) Další článek: Vývojáři WordPressu chtěli pozastavit aktualizaci, místo toho omylem vypustili testovací verzi

Témata článku: Technologie, Doprava, Létání, Čína, CEO, DIY, Jetpack, Gravity Industries, Kalifornská, Cin, Číňan, Komiks, CC BY-NC-ND, DolarNa povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

** Uběhlo 35 let od tragické nehody v černobylské elektrárně ** Celá oblast je událostí stále silně poznamenaná ** Z Černobylu ale znovu teče elektřina – tentokrát solární

David Polesný
Elektrárna