Čínská armáda staví makety lodí amerického námořnictva. Pravděpodobně jde o cvičné terče

Čínská armáda postavila makety letadlových i jiných válečných lodí amerického námořnictva, které s nevětší pravděpodobností mají sloužit jako cvičné terče. Upozornila na to agentura Reuters.

Satelitní snímky pořízené společností Maxar Technologies ukazují, že dotyčné makety se nacházejí v poušti Taklamakan na místě, které bylo v minulosti využíváno pro testování balistických raket. Jejich pohyb (simulaci plavby) zřejmě zajišťuje necelých 6 metrů široký železniční systém.

Tato zpráva přichází nedlouho poté, co vyšlo najevo, že Čína v poušti poblíž města Jü-men na severozápadě země buduje 119 identických raketových sil. Podle některých odborníků jde o důkaz toho, že rozšiřuje svůj jaderný arzenál.

Dále tu máme i údajný test hypersonické střely, který měl proběhnout letos v srpnu. Pekingu nicméně tvrdí, že ve skutečnosti se jednalo o neškodnou kosmickou loď.

Pokud k tomu přidáme aktuální dění kolem Tchaj-wanu, není divu, že napětí mezi USA a Čínou neustále roste. Zvlášť když prezidentka jmenovaného ostrova Cchaj Jing-wen nedávno oficiálně přiznala, že na něm působí i američtí vojáci.

Diskuze (5) Další článek: AMD Instinct MI200: výpočetní grafické karty s výkonem 96 TFLOPS

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,