Čínští farmáři válčí s gangy, které pomocí dronů infikují jejich prasata morem

Vzdušný prostor nad čínskou oblastí Zhaozhou se stal dějištěm bizarní bitvy mezi zločineckými gangy a chovateli prasat, která mohla mít tragické důsledky. Loni v říjnu totiž začaly selhávat navigační systémy letadel mířících z nebo na letiště Charbin.

Následné vyšetřování odhalilo, že příčinou je neschválená rušička dronů nacházející se na jedné z místních farem. Právě drony totiž kriminální živly s oblibou využívají k šíření prasečího moru.

Tato choroba během roku 2019 údajně zdecimovala polovinu čínské populace prasat, což způsobilo prudký nárůst cen vepřového masa. A někteří jedinci se okamžitě rozhodli této situace využít.

Nebezpečný byznys

Gangy nejprve prasata nakazí a pak je od farmářů levně koupí a porazí, přičemž z nich získané maso prodávají jako zdravé. Zisk z této činnosti je pochopitelně značný.

Společnost Heilongjiang Dabeinong Agriculture & Pastoral Foods, která výše zmíněnou farmu provozuje, vše přiznala. Současně však uvedla, že rozhodně neměla v úmyslu svými obrannými opatřeními porušovat pravidla leteckého provozu.

Vládní úředníci rušičku podle očekávání zabavili, takže chovatelé prasat budou muset vymyslet nějaký jiný způsob, jak těmto nepříjemným útokům čelit.

Titulní foto: Marco Verch, CC BY 2.0

Diskuze (14) Další článek: Lékař žaluje Apple. Má problém s detekcí srdeční arytmie v Apple Watch

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,