Crew-5: Sledujte připojení kosmické lodi Crew Dragon k Mezinárodní vesmírné stanici

Mise Crew-5 úspěšně odstartovala. Dnes ve večerních hodinách našeho času tak bude možné sledovat průběh připojování kosmické lodi Crew Dragon od společnosti SpaceX k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS).

Posádku Crew Dragonu tentokrát tvoří Nicole Mann a Josh Cassada z USA, Kojčii Wakata z Japonska a Anna Kikina z Ruska. Jmenovaná čtveřice by měla na ISS pobývat celkem půl roku.

Klepněte pro větší obrázek
Anna Kikina

Zahraniční média si podle očekávání všímají především účasti Kikiny. Důvodem je nejen válka na Ukrajině, ale také skutečnost, že jde o prvního ruského kosmonauta, který za posledních 20 let vzlétl na raketě americké výroby přímo z americké půdy.

Pokud si tuto zajímavou událost nechcete nechat ujít, poznamenejte si, že začátek živého přenosu s českým komentářem Dušana Majera je naplánován na 22:30 hodin.

Diskuze (2) Další článek: Zavináč, opičí ocas nebo štrůdl. Historie nejdůležitějšího počítačového symbolu sahá daleko před první e-mail

Témata článku: Vesmír, SpaceX, NASA, Japonsko, USA, Mezinárodní vesmírná stanice, Rusko, Crew Dragon, Nicole Mann, Dušan, Kosmická loď, Anna Kikina, ISS, Nicole, Mise Crew, Připojení, Dušan MajerNa povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu