Elon Musk představil další nápad, jak využít kosmickou loď Starship: pro gigantický vesmírný teleskop

Elon Musk v poslední době doslova srší nápady na využití připravované kosmické lodi Starship. Ta by podle jeho představ mohla nejen dopravovat astronauty na Měsíc či Mars, ale také odklízet smetí z oběžné dráhy Země.

Nyní CEO SpaceX přišel s tím, že Starship může sloužit jako „struktura pro nový gigantický teleskop“, který by měl desetkrát větší rozlišení než Hubbleův vesmírný dalekohled.

Tato idea není z jeho hlavy – vnuknul mu ji prý astrofyzik Saul Perlmutter z Lawrence Berkeley National Laboratory. Připomeňme, že Hubbleův dalekohled již několik týdnů nefunguje kvůli softwarové závadě. Odborníci z NASA se ho usilovně snaží znovu zprovoznit.

Musk rovněž přemýšlí o tom, jak pomocí Starship efektivně doručovat těžké náklady na jiné planety.

Výše uvedeným tweetem reagoval na tabulku srovnávající výkon různých raket, kterou včera zveřejnili lidé z Launch Services Program. Starship by teoreticky měla být schopna transportovat cca desetkrát těžší náklad než Falcon Heavy.

Titulní foto: SpaceX, CC 1.0

Diskuze (5) Další článek: Windows 11 přinesou centrální ovládání médií podobně, jako to má Android

Témata článku: Vesmír, Země, Mars, SpaceX, Doprava, Elon Musk, Starship, Falcon Heavy, loď, Dalekohledy, Decadal Survey, Vesmírný teleskop, Pro, Nápad, Kosmická loď, Astronaut, Tele, Hubble, Kos, Vesmírný, Oběžná dráha, Giga +, FTW, Dalekohledy na Heureka.cz