Další velký hráč jde do elektromobilů. Sony Vision-S 02 je technologiemi prošpikované SUV

Všimli jste si, jak se s elektrifikací do automobilového byznysu hrnou značky, které dříve vyráběly jen smartphony a další drobnou elektroniku? Xiaomi, Huawei a teď na veletrhu CES také Sony. Před dvěma lety na stejné akci firma ukázala koncept Sony Vision-S a mluvila o tom, že nehodlá vyrábět celá auta, ale chce demonstrovat své technologie a nabídnout je automobilkám. Teď je všechno jinak…

V Las Vegas představené auto se jmenuje Sony Vision-S 02, je to SUV pro sedm lidí. Zatím je ve fázi prototypu, ale Sony na jaře založí novou divizi Sony Mobility Inc., která bude mít za úkol prozkoumat a později realizovat vstup na trh s elektromobily. Žádný časový rámec jsme však nedostali. Nutno však dodat, že Sony rozhodně nezačíná od nuly. V Evropě svá auta testuje na veřejných silnicích už od prosince 2020 a také už se rozeběhl složitý testovací a administrativní proces nutný pro uvedení nových vozů na trh.

Klepněte pro větší obrázek
Vpravo dva roky starý koncept sedanu Sony Vision-S, vlevo právě představené SUV Vision-S 02. I to je pouze koncept, ale má mít výrazně blíže produkci.

Ale zpět k Vision-S 02. Japonci jej napěchovali špičkovými technologiemi. Kamerám sekunduje LiDAR a společně s výkonným počítačem tvoří systém pro autonomní jízdu la Level 2+ (co který level zahrnuje, vysvětlujeme zde).

V kabině jsou senzory Time-of-Flight pro identifikaci řidiče a sledování gest, kterými se ovládá infotainment. Pochopitelně nechybí ani hlasové povely, nebo 5G konektivita, díky které lze auto ovládat na dálku a aktualizovat jeho software.

Diskuze (9) Další článek: Nový Dell XPS 13 Plus dramaticky mění zažitý styl kultovního notebooku

Témata článku: Technologie, Evropa, Huawei, Xiaomi, Sony, Koncept, Velký hráč, Las Vegas, Elektromobil, Sony Vision-S, LIDAR, SUV, CES22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

** Uběhlo 35 let od tragické nehody v černobylské elektrárně ** Celá oblast je událostí stále silně poznamenaná ** Z Černobylu ale znovu teče elektřina – tentokrát solární

David Polesný
Elektrárna
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix