Další zbraň proti koronaviru: V čínské polní nemocnici pracují roboti

Foto: CloudMinds
Další zbraň proti koronaviru: V čínské polní nemocnici pracují roboti | Foto: CloudMinds

Čína se rozhodla vyzkoušet další zajímavou novinku: polní nemocnici, v níž různá základní vyšetření provádějí roboti vyrobení pekingským startupem CloudMinds. Vyčerpaní lidští zdravotníci si tak mohou alespoň trochu odpočinout.

V tzv. Smart Field Hospital roboti například měří teplotu, srdeční rytmus či hladinu kyslíku v krvi. Speciální chytré náramky umožňují vzdálený monitoring vitality pacientů.

Podle zakladatele jmenovaného startupu Billa Huanga je hlavním cílem tohoto řešení minimalizovat šíření nákazy. Stroje lze totiž snadno dezinfikovat a kromě toho samy nemohou onemocnět.

Jídlo, léky, zábava...

„Lékaři shledali roboty a chytrá zařízení užitečnými při sledování životních funkcí pacienta na dálku bez přímého kontaktu,“ uvedl mj. Huang v rozhovoru pro televizní kanál CNBC.

Roboti rovněž roznášejí jídlo, pití a léky. Někteří jsou dokonce schopni předvést něco na způsob tance, aby pacienty pobavili.

Smart Field Hospital je nyní v pohotovostním režimu pro případ, že se v zemi opět začnou vyskytovat případy COVID-19 (připomeňme, že minulý čtvrtek se stal prvním dnem, kdy Čína nezaznamenala žádné nové lokální případy infekce). CloudMinds rovněž nasadil přes 100 robotů do vybraných nemocnic, hotelů a škol.

Váš názor Další článek: Novela zákona má vojenským zpravodajům umožnit instalovat do sítí špehovací „nástroje detekce“

Témata článku: Zdraví, Technologie, Koronavirus, Startupy, Roboti, COVID-19, Čína, Vyrobení, Pacient, Robot, Start-up, CNBC, Nemocnice, Cin, DALNedají si pokoj. Laciné kopie Samsungů Galaxy S22 znovu předběhly originál. Jejich nákupem se zaručeně spálíte

Nedají si pokoj. Laciné kopie Samsungů Galaxy S22 znovu předběhly originál. Jejich nákupem se zaručeně spálíte

** Ještě před premiérou můžete v ruce držet S22 Ultra... **...jenže to není Galaxy a Samsung ani náhodou ** Jak nenaletět na bombastické specifikace telefonů „za hubičku“?

Martin Chroust
AliExpressČínaKopie
Subvarianta omikronu BA.2 znepokojuje epidemiology. V Dánsku už tvoří skoro polovinu případů

Subvarianta omikronu BA.2 znepokojuje epidemiology. V Dánsku už tvoří skoro polovinu případů

** SARS-CoV-2 omikron má tři hlavní subvarianty: BA.1, BA.2 a BA.3 ** BA.2 je ještě nakažlivější než již tak značně infekční omikron. ** V Dánsku již tvoří polovinu všech případů nákazy omikronem

Karel Kilián
SARS-CoV-2Mutace
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Týden Živě: Jaký ohebný telefon bychom si koupili a co musíte vědět o Webbově teleskopu

Týden Živě: Jaký ohebný telefon bychom si koupili a co musíte vědět o Webbově teleskopu

** Novinky na trhu s ohebnými telefony ** Webbův teleskop pro úplné zelenáče ** Souhrn událostí končícího týdne

redakce
Týden ŽivěVideo