Další zbraň proti koronaviru: V čínské polní nemocnici pracují roboti

Čína se rozhodla vyzkoušet další zajímavou novinku: polní nemocnici, v níž různá základní vyšetření provádějí roboti vyrobení pekingským startupem CloudMinds. Vyčerpaní lidští zdravotníci si tak mohou alespoň trochu odpočinout.

V tzv. Smart Field Hospital roboti například měří teplotu, srdeční rytmus či hladinu kyslíku v krvi. Speciální chytré náramky umožňují vzdálený monitoring vitality pacientů.

Podle zakladatele jmenovaného startupu Billa Huanga je hlavním cílem tohoto řešení minimalizovat šíření nákazy. Stroje lze totiž snadno dezinfikovat a kromě toho samy nemohou onemocnět.

Jídlo, léky, zábava...

„Lékaři shledali roboty a chytrá zařízení užitečnými při sledování životních funkcí pacienta na dálku bez přímého kontaktu,“ uvedl mj. Huang v rozhovoru pro televizní kanál CNBC.

Roboti rovněž roznášejí jídlo, pití a léky. Někteří jsou dokonce schopni předvést něco na způsob tance, aby pacienty pobavili.

Smart Field Hospital je nyní v pohotovostním režimu pro případ, že se v zemi opět začnou vyskytovat případy COVID-19 (připomeňme, že minulý čtvrtek se stal prvním dnem, kdy Čína nezaznamenala žádné nové lokální případy infekce). CloudMinds rovněž nasadil přes 100 robotů do vybraných nemocnic, hotelů a škol.

Váš názor Další článek: Novela zákona má vojenským zpravodajům umožnit instalovat do sítí špehovací „nástroje detekce“

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,