Dassault Systèmes navrhl záchranku v podobě automobilokvadrokoptéry

Sejde produktový inženýr, strojní inženýr a lékařka z Dassault Systèmes na home officu a… A společně navrhnou studii autonomní automobilokvadrokoptéry, která vaše vnuky a vnučky odveze na Štědrý den 2092 na pohotovost poté, co jim zaskočí kapří kost.

Alespoň tedy podle představ zmíněných expertů, kteří navrhli zvláštní mix elektrického vozidla a letounu jménem E-way Rescue Roadster, který by mohl fungovat jako rychlá záchranka bez lékaře. Na zavolání sama přijede, nebo podle terénu přiletí a odveze vás do nemocnice.

To vše díky konstrukci se sklápěcími rameny rotorů, kterou znají majitelé malých dronů třeba od DJI.

Dassault Systèmes se chlubí, že experti Roadstera navrhli v době kovidové na dálku v různých časových pásmech a v cloudovém prostředí 3DExperience a v tuto chvíli jsou hotoví s projektovou dokumentací, 3D modelem a simulací vnějších vlivů ve virtuálním prostředí. Firma tak nasedla na aktuální vlnu ohlašování nových způsobů práce a stále se opakující mantru, že doba po pandemii bude prostě jiná.  

Jak se v cloudu navrhuje automobilokvadrokoptéra:

At už tedy nakonec Roadster zůstane jen na papíře, anebo se přetaví přinejmenším v hmatatelný prototyp – o skutečném komerčním produktu kdesi ve vzdálené budoucnosti nemluvě, skutečná pointa je nakonec možná v něčem jiném.

Nejrůznějších hybridních vozidel a elektrických letounů VTOL ve fázi studie či prototypu se v posledním desetiletí vyrojila celá řada. Letecké taxi chce Uber, Bell, DeLorean, Volocopter a konečně také startup s českými kořeny Zuri.

Jestli se něčeho takového ale skutečně dočkám na všedním nebi, zůstává prozatím velkou neznámou. 

Diskuze (4) Další článek: Clubhouse zřejmě omylem prozradil, že chystá možnost textových zpráv

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,