Dassault Systèmes navrhl záchranku v podobě automobilokvadrokoptéry

Sejde produktový inženýr, strojní inženýr a lékařka z Dassault Systèmes na home officu a… A společně navrhnou studii autonomní automobilokvadrokoptéry, která vaše vnuky a vnučky odveze na Štědrý den 2092 na pohotovost poté, co jim zaskočí kapří kost.

Alespoň tedy podle představ zmíněných expertů, kteří navrhli zvláštní mix elektrického vozidla a letounu jménem E-way Rescue Roadster, který by mohl fungovat jako rychlá záchranka bez lékaře. Na zavolání sama přijede, nebo podle terénu přiletí a odveze vás do nemocnice.

To vše díky konstrukci se sklápěcími rameny rotorů, kterou znají majitelé malých dronů třeba od DJI.

Dassault Systèmes se chlubí, že experti Roadstera navrhli v době kovidové na dálku v různých časových pásmech a v cloudovém prostředí 3DExperience a v tuto chvíli jsou hotoví s projektovou dokumentací, 3D modelem a simulací vnějších vlivů ve virtuálním prostředí. Firma tak nasedla na aktuální vlnu ohlašování nových způsobů práce a stále se opakující mantru, že doba po pandemii bude prostě jiná.  

Jak se v cloudu navrhuje automobilokvadrokoptéra:

At už tedy nakonec Roadster zůstane jen na papíře, anebo se přetaví přinejmenším v hmatatelný prototyp – o skutečném komerčním produktu kdesi ve vzdálené budoucnosti nemluvě, skutečná pointa je nakonec možná v něčem jiném.

Nejrůznějších hybridních vozidel a elektrických letounů VTOL ve fázi studie či prototypu se v posledním desetiletí vyrojila celá řada. Letecké taxi chce Uber, Bell, DeLorean, Volocopter a konečně také startup s českými kořeny Zuri.

Jestli se něčeho takového ale skutečně dočkám na všedním nebi, zůstává prozatím velkou neznámou. 

Diskuze (4) Další článek: Clubhouse zřejmě omylem prozradil, že chystá možnost textových zpráv

Témata článku: Automobily, Drony, Letadla, Autonomní vůz, VTOL, Home Office, Štědrý den, Roadster, Lékař, DeLorean, Dassault Systemes, Bell, Elektrické vozidlo, Záchranka, Nemocnice, Inženýr, TerénFacebook a Google pustí do kanceláří jen očkované zaměstnance, Apple zatím váhá

Facebook a Google pustí do kanceláří jen očkované zaměstnance, Apple zatím váhá

** Velké firmy budou po svých zaměstnancích požadovat očkování ** Shodují se na tom Google i Facebook, Apple zatím váhá ** Povinné možná jistě spustí velké emoce a soudní procesy

Karel Kilián
OčkováníVakcinaceUSA
Oko, do duše okno: Velikost zornice prozrazuje úroveň inteligence

Oko, do duše okno: Velikost zornice prozrazuje úroveň inteligence

** Kdo má širší zornice očí, má i výkonnější mozek ** Projeví se to při řešení nových problémů nebo při intenzivním soustředění ** Příčinou je zvýšená produkce norepinefrinu v mozkovém kmeni

Jaroslav Petr
ZrakMozek
Před 32 lety se začalo rodit Bluetooth. Znáte význam jeho tajemného loga?

Před 32 lety se začalo rodit Bluetooth. Znáte význam jeho tajemného loga?

** Bluetooth se mělo stát univerzálním rádiovým protokolem ** Univerzalita mu zůstala, v rychlosti jej ale překonalo Wi-Fi ** Jeho symbol a název sahá až do 10. století

Jakub Čížek
BluetoothTechnologie
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika