Digitální mířidla udělají z palných zbraní zbraně proti dronům

  • Američtí mariňáci si pořizují větší množství pokročilých digitálních mířidel SMASH 2000
  • Ta byla vyvinuta k tomu, aby zvýšila šance střelce zasáhnout cíl první ranou
  • Umožňují střelci sledovat cíle a nabízejí jim optimální zamíření s přihlédnutím k pohybu cíle

Američtí mariňáci si pořizují větší množství pokročilých digitálních mířidel SMASH 2000, které je možné používat s rozmanitými palnými zbraněmi. Jsou to chytrá mířidla, která umožňují střelci sledovat cíle a nabízejí jim optimální zamíření s přihlédnutím k pohybu cíle.

Výrobce těchto mířidel, izraelská společnost Smart Shooter, uzavřel smlouvu i s americkým námořnictvem, aby vyzkoušeli použitelnost těchto mířidel v námořních operacích. V obou případech je přitom hlavním cílem těchto snah využití stávajících palných zbraní proti malým dronům, které v současnosti představují stále větší riziko.

Smart Shooter počínaje letošním podzimem dodá digitální mířidla SMASH 2000 do výzkumného centra námořnictva Marine Corps Rapid Capabilities Office (MCRCO), kde je budou testovat a hodnotit.

Šéf společnosti Smart Shooter Michal Mor neskrývá potěšení, že si americké námořnictvo vybralo jejich produkt. V mířidlech SMASH 2000 jsou podle něj kromě kamery a laseru zabudované algoritmy, které střelci dovolují sledovat a v případě potřeby zasáhnout i velmi malé drony. Zařízení je možné připojit k široké škále palných zbraní, a také k dálkově ovládaným zbraním a zbraňovým stanicím.

„Jeden výstřel – jeden zásah“

Mířidla SMASH 2000 byla původně vyvinuta k tomu, aby zvýšila šance střelce zasáhnout cíl první ranou, i když je střelec unavený nebo stresovaný. Díky tomu zvyšují efektivitu střelců, snižují jejich zranitelnost protivníkem a také omezují případné vedlejší škody.

dostupných informací není patrné, s jakými zbraněmi budou digitální mířidla v USA testována. Logickými kandidáty jsou útočná puška M4A1 a útočná puška M27 Infantry Automatic Rifle, která je založena na německé útočné pušce Heckler & Koch HK416. Možností je ale pochopitelně víc.

Jak mariňáci, tak námořnictvo mají očividně velký zájem na tom, aby měli co nejdříve k dispozici zbraně použitelné vůči malým a středním dronům různých typů. V poslední době se množí podivné a oficiálně nevysvětlené incidenty, při nichž se poblíž amerických vojenských jednotek objevují neznámé drony.

Například v roce 2019 k tomu došlo na ostrově Guam, v blízkosti baterie protivzdušné obrany s raketovým systémem THAAD, a také v blízkosti amerických bojových plavidel u pobřeží Kalifornie. Palné zbraně vybavené digitálními mířidly SMASH 2000 představují novou linii obrany proti podobným akcím dronů, kterou je možné vybudovat relativně rychle a levně.

Diskuze (10) Další článek: Šestijádro Intel Core i5-12400 se objevilo v testech. Došlápne si na AMD Ryzen 5 5600X

Témata článku: Technologie, Vojenství, USA, Zbraně, Drony, Armáda, Námořnictvo, Izrael, MIRI, Zamíření, Střelec, Cíl, Přihlédnutí, Rapid Capabilities, Heckler & amp, Mariňák, Michal Mor, Guam, Americký mariňák, Kalifornie, Drony na Heureka.czNejošklivější telefony všech dob aneb když dáte designérům volnou ruku, skončí to fiaskem

Nejošklivější telefony všech dob aneb když dáte designérům volnou ruku, skončí to fiaskem

** Obludky, příšerky, monstra a paskvily mobilního světa ** Když dáte designérům volnou ruku, vrátí se to jako bumerang ** Zavzpomínejte s námi na nejošklivější telefony všech dob

Martin ChroustFilip Kůžel
TelefonyHistorieKuriozita
Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

** Na světě je první případ záchrany satelitními službami Applu ** Na Aljašce se ztratil muž na sněžném skútru ** Díky satelitní komunikaci byl nalezen živý a zdravý

Martin Chroust
SatelitiPhone
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2