Displej přes celou palubní desku: Mercedes ukázal systém MBUX Hyperscreen

Obrazovky všude, kam se podíváte. Tak vypadá budoucnost infotainmentu v podání stuttgartské značky. Jako první tuto novinku dostane elektrický sedan EQS.

Vůbec první dotyková obrazovka se v autech objevila v roce 1986 v Buicku Riviera. Od dob nazelenalých symbolů písmenek tato technika urazila dlouhou cestu, jejíž prozatím poslední kapitolou je ovládací a multimediální systém MBUX Hyperscreen.

Nový systém od Mercedesu je tvořen několika obrazovkami, které jsou zapuštěny do lesklého a po okrajích zakřiveného podsvíceného panelu o šířce 141 centimetrů. Displeje ve střední části palubní desky a před spolujezdcem využívají technologii OLED kvůli co nejživějším barvám a také velmi tmavým vypnutým pixelům, které nebudou kontrastovat se zbytkem tmavého panelu. Grafika se nese v duchu kombinace modré a oranžové barvy. Moderněji má působit také zobrazení na přístrojovém štítu, to nyní znázorňuje zrychlení a také probíhající rekuperaci při zpomalování ve formě G-indikátoru.

Mercedes-Benz se chlubí, že všechny funkce jsou okamžitě dosažitelné bez nutnosti hrabat se v podsekcích různých menu. Pod dotykovými obrazovkami je celkem 12 aktuátorů, které poskytují haptickou odezvu po stisknutí. Po hardwarové stránce systém Hyperscreen využívá osmijádrový procesor a 24 GB operační paměti. Stejně jako předchozí verze MBUX se má učit a přizpůsobovat návykům řidiče – navrhovat časté cíle nebo telefonické kontakty v obvyklých časech, dle zvyků spínat vyhřívání nebo třeba aktivovat zvýšení světlé výšky při nájezdu do pozemních garáží podle údajů z GPS.

Vůbec poprvé se tato novinka objeví v elektrickém sedanu Mercedes-Benz EQS, který by měl přijít na trh už v letošním roce. U něj automobilka slibuje dojezd až 700 kilometrů.

Článek připravila redakce Autorevue.cz

Diskuze (7) Další článek: Týden mobilně 563: Věštíme trendy pro rok 2021

Témata článku: Automobily, GPS, Mercedes, EQS, Mercedes-Benz, DIS, Deska, Palubní deska, Sedan, Dotyková obrazovka, Displej, EQA, InfotainmentTak nám hacknuli Nvidii. Útočníci vyhrožují a na internet unikají tajné materiály o grafikách i DLSS

Tak nám hacknuli Nvidii. Útočníci vyhrožují a na internet unikají tajné materiály o grafikách i DLSS

** Hackeři zaútočili na Nvidii ** Získali tajná data i zdrojové kódy ** Na internetu se začínají objevovat plány budoucích grafických karet

Karel Javůrek
Grafické kartyHackingNvidia
DJI Mini 3 Pro: Tohle by mohl být nejlepší rekreační dron pro letošní léto

DJI Mini 3 Pro: Tohle by mohl být nejlepší rekreační dron pro letošní léto

** DJI představilo třetí generaci svých nejmenších dronů Mini ** A pozor, už to není žádné ořezovátko. Konečně dorazil autopilot ** Také ale výrazně poskočila cena

Jakub Čížek
DJIDrony
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View
Ušetříte za data. Návod, jak na YouTube poslouchat jen zvuk

Ušetříte za data. Návod, jak na YouTube poslouchat jen zvuk

Na YouTube existuje spousta videí, u kterých stačí pouze poslouchat zvuk. Zásadně se tím sníží objem přenesených dat.

Jiří Kuruc
YouTubeTipy
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy