Disponuje americká vláda mimozemskými kosmickými loděmi? NASA o tom nic neví

Vyznamenaný veterán U.S. Air Force Dave Grusch v těchto dnech vzbudil zájem světových médií prohlášením, že americká vláda v minulosti získala mimozemské kosmické lodě, nicméně před veřejností tuto skutečnost tají.

K této záležitosti se již vyjádřila i NASA, která údajně o ničem takovém neví. „Jednou z klíčových priorit NASA je hledání života jinde ve vesmíru, ale zatím NASA nenarazila na žádné věrohodné důkazy o mimozemském životě a neexistuje žádný důkaz, že by UAP byly mimozemského původu,“ řekl její mluvčí magazínu The Guardian.

„NASA nicméně zkoumá Sluneční soustavu i oblasti nacházející se mimo ni, aby nám pomohla zodpovědět základní otázky, včetně té, zda jsme ve vesmíru sami,“ dodal.

„Některé případy byly zajímavé, ale...“

Zajímavé je bezesporu i vyjádření Nicka Popea, který se věnoval vyšetřování UFO (resp. výše zmíněného UAP, unidentified aerial phenomena) v rámci své práce pro britské ministerstvo obrany.

Pope vypověděl, že během celé své kariéry nikdy neviděl žádné důkazy o tom, že by se podařilo nalézt nějaký dopravní prostředek prokazatelně mimozemského původu.

„Některé naše případy byly zajímavé. Ale nikde v hangáru jsme neměli kosmickou loď. A pokud ano, neřekli mi to,“ konstatoval.

Diskuze (29) Další článek: Pro práci vsedě i vestoje. Výškově polohovací stůl koupíte už za 2999 Kč

Témata článku: NASA, USA, UFO, Mimozemský život