DJI jde do elektrokol. Kola se schovají za novou značku, koupíte je i v Česku. A bude to drahé

Společnost DJI, světová jednička v produkčních dronech, udělala nečekaný krok – představila pohonný systém pro elektrokola. Jmenuje se DJI Avinox, je určený pro elektrická horská kola (eMTB). Jako první systém od DJI integruje nová značka Amflow (podle indicií je součástí rodiny DJI), její první kolo se jmenuje Amflow PL.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Takhle první kolo s DJI Avinox vypadá. PL Carbon má baterii o kapacitě 600 Wh, dražší PL Carbon Pro má na výběr 600 i 800 Wh baterii a lepší výbavu.

Prezentace je plná vzletných a revolučních prohlášení, nicméně na první pohled je Amflow PL pěkné, avšak docela konvenční horské elektrokolo určené do těžkého terénu (enduro, podvozek Fox se zdvihy 160/150 mm). Rám váží 2,27 kg, motor 2,52 kg, baterie 2,87 kg a celé kolo 19,2 kg (verze PL Carbon Pro). Kola mají průměr 29", zadní lze vyměnit za 27,5".

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
DJI ví, jak udělat dobré uživatelské prostředí. Se vstupem do nového odvětví však firmu čeká nový úkol – přesvědčit výrobce kol, aby integrovali její nový systém. Na trhu, který mají rozebraný zavedení výrobci, to nebude jednoduché.

Motor má točivý moment 105 Nm, nominální výkon 250 W, špičkový výkon 850 W, při krátkodobých boostech dokonce 1000 W a 120 Nm. Baterie jsou pro začátek dvě – s kapacitou 600 a 800 Wh. Součástí systému je řada senzorů včetně GPS, jezdec má k dispozici konektor USB-C pro nabíjení drobné elektroniky. Každý Avinox má LTE konektivitu, takže kolo bude neustále online a pod kontrolou aplikace ve smartphonu. To znamená, že každou jízdu lze přímo exportovat na Stravu, nebo že je součástí systému anti-theft režim, který má kolo ochránit před krádeží, případně pomoct s jeho následným dohledáním.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Za jízdy se informace zobrazují na 2" dotykovém OLED panelu, který je integrovaný přímo do rámu, takže je dobře chráněný při nehodách. Pro pohodlnou změnu jízdních režimů (šest, charakteristiku lze upravit v aplikaci) bez sundání ruky z řídítka je tu i tlačítkový ovladač.

Cena a dostupnost

Kola značky Amflow budou dostupná na podzim v Německu, Rakousku, Velké Británii a některých dalších zemích. Do Česka se dostanou, ale až v roce 2025. Ceny zatím neznáme.

Oživeno 4. července | DC Rainmaker se na veletrhu Eurobike zastavil u DJI a mj. doplnil ceny nových kol. Základní bude za 7000 eur, Amflow PL Carbon Pro bude stát 10 000 eur. To jsou na neznámou značku a nevyzkoušený systém odvážné cifry...

Diskuze (12) Další článek: Bosch vylepšuje elektrokola o automatické řazení. AI odstraní stres z vybité baterie

Témata článku: , , , , , , , ,