Dodržujete na veřejnosti bezpečné rozestupy? Nový software to dokáže zjistit

Startup Landing AI představil nový nástroj pro analyzování videí. Ten dokáže zjistit, zda lidé na veřejnosti dodržují bezpečné rozestupy.

Ukázalo se, že právě tzv. společenský odstup (v angličtině „social distancing“) představuje relativně účinnou metodu jak zabránit šíření nového koronaviru SARS-CoV-2.

„Landing AI vyvinula nástroj pro detekci společenského odstupu využívající umělou inteligenci, který dokáže pomocí analýzy video streamů v reálném čase zjistit, zda si lidé od sebe udržují bezpečnou vzdálenost,“ uvádí startup na svém blogu.

Landing AI doufá, že tento software umožní například sledovat zaměstnance na vybraných rizikových pracovištích. Input v dané souvislosti upozornil, že Amazon již podobnou technologii nasadil ve svých skladech.

Jak ukazuje výše uvedené video, neuronová síť nejprve detekuje jednotlivé chodce a pak kolem nich nakreslí rámečky. Pokud se nějaké dva tyto ohraničující rámečky dostanou příliš blízko k sobě, změní svou barvu na červenou.

„Jak zdůrazňují lékařští odborníci… dokud není k dispozici vakcína, je naším nejlepším nástrojem ke zmírnění pandemie koronaviru a otevírání ekonomiky právě společenský odstup,“ argumentuje Landing AI.

Diskuze (10) Další článek: Také WhatsApp posiluje funkci videohovorů. Budete si moct volat až s osmi lidmi

Témata článku: Technologie, Koronavirus, Software, Umělá inteligence, Bezpečnost, Amazon, COVID-19, Neuronová síť, DOD, Odstup, Rámeček, Rozestup, Start-up, Nástroj, Nový software, Software na Heureka.czMáte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

** Dnešní telefony se předhánějí v tom, který z nich bude větší ** Malé telefony na trhu skoro vyhynuly... ** Čínská značka si připravila telefon do dlaně s třípalcovým displejem

Martin Chroust
InfraportKompaktní velikostSmartphony
Nvidia jde za hranice možností. Technologické pozadí kouzel skrytých za zkratkou DLSS 3.0

Nvidia jde za hranice možností. Technologické pozadí kouzel skrytých za zkratkou DLSS 3.0

S novou generací GeForce představila Nvidia další evoluci DLSS pro zvyšování výkonu. Umělá inteligence se naučila generovat rovnou celé snímky.

Adam Vágner
Nvidia
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2