Donald Trump je pod palbou kritiky kvůli nedávnému tweetu o NASA. Spletl si Starship s Crew Dragonem?

Donald Trump se opět postaral o pořádný rozruch. Ve středu totiž zveřejnil tweet, podle nějž byla NASA „uzavřená a mrtvá“ – až dokud se nedostal k moci a nezměnil to.

K tomuto kontroverznímu komentáři připojil odkaz na tweet NASASpaceflight věnovaný úspěšnému testu prototypu kosmické lodi Starship. To je ovšem úspěch spíše pro Muskovu SpaceX, než zrovna pro NASA.

Okamžitě se tak začalo spekulovat o tom, zda si Trump náhodou nespletl Starship s Crew Dragonem, který nedávno absolvoval svou historicky první pilotovanou misi.

„Test Starshipu, který prezident retweetnul, nemá s NASA nic společného; jde o soukromé úsilí SpaceX,“ konstatoval Jeff Foust ze SpaceNews.

Na Trumpa zareagoval rovněž vysloužilý astronaut Scott Joseph Kelly či bývalý zaměstnanec SpaceX Phil Larson:

Loren Grush, vědecká reportérka The Verge, se pak ironicky zajímá o to, kde se vzali všichni současní zaměstnanci NASA, byla-li dotyčná agentura tak dlouho uzavřená.

Titulní foto: The White House, Public Domain Mark 1.0

Diskuze (34) Další článek: V Moravskoslezském kraji půjde cestovat jen s mobilem. ODISapka poslouží jako jízdenka

Témata článku: SpaceX, NASA, USA, Twitter, Starlink, Starship, Donald Trump, Crew Dragon, SPL, Palba, White House, The Verge, Elon Musk, Tweet, NASASpaceFlight, Public Domain MarkWhatsApp testuje propojení telefonu a tabletu. Touto fintou jej však můžete rozjet na dvou Androidech současně

WhatsApp testuje propojení telefonu a tabletu. Touto fintou jej však můžete rozjet na dvou Androidech současně

** Betaverze WhatsApp testuje propojení telefonu a tabletu ** Jednoduchou fintou jej však spustíte na dvou telefonech najednou ** Stačí jen z druhého telefonu na chvíli udělat tablet

Martin Chroust
Jak...WhatsAppSmartphony
Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

** Dnešní telefony se předhánějí v tom, který z nich bude větší ** Malé telefony na trhu skoro vyhynuly... ** Čínská značka si připravila telefon do dlaně s třípalcovým displejem

Martin Chroust
InfraportKompaktní velikostSmartphony
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie