Doprava | Drony

Doručování drony se stává realitou. Wallmart začal v prvním městě létat s potravinami objednanými přes internet

Walmart ve spolupráci se společností Flytrex spustil pilotní program doručování zásilek pomocí dronů. Zatím jen na jednom vybraném území, nicméně už se léta v běžném americkém městě, konkrétně ve Fayetteville v Severní Karolíně.

Tento projekt je zatím omezen pouze na potraviny a domácí potřeby. „Víme, že to bude nějakou dobu trvat, než uvidíme miliony balíků doručovaných prostřednictví dronů“ uvedl Tom Ward z Walmartu.

„Stále to vypadá trochu jako sci-fi, ale jsme v bodě, kdy se učíme více a více o dostupné technologii a o tom, jak ji můžeme využít k usnadnění života našich zákazníků.“

Drony Flytrexu se dokážou pohybovat rychlostí až cca 51 km/hod ve výšce 70 metrů. Zásilky jsou spouštěny pomocí drátu z 24 metrů, což zajišťuje „tiché a bezpečné doručení“.

dostupných informací rovněž plyne, že tyto stroje jsou schopné přepravit náklad o váze až 3 kg, přičemž jejich akční rádius činí zhruba 5 kilometrů. Nemohou však létat pokud prší, nebo fouká vítr o síle větší než 29 km/hod.

Očekává se, že by se nyní mohla rozvážka drony v USA poměrně rychle rozšířit. Potřebné povolení k provozu totiž získal už i Amazon, který se na to po stránce technologického vývoje připravuje už mnoho let. Zatím však nejde o plně autonomní drony, za každý stroj odpovídá jeho pilot. 

Diskuze (36) Další článek: Apple vytvořil vlastní roušku. V obchodě ji ale nekoupíte, slouží jen zaměstnancům

Témata článku: Technologie, Doprava, Internet, Amazon, USA, Drony, Potraviny, Hod, Realita, Doručování, Zásilka, Karo, Wallmart, Walmart, DRO, Severní Karolína


Určitě si přečtěte

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj počtu nakažených onemocněním Covid-19 v Česku ** Mapa podle okresů, počty testovaných, přehled podle věku ** Průběžně aktualizované grafy

Marek Lutonský | 153

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4