Dron Ghost 4: „Švýcarský armádní nůž, který umí všechno.“

Vojenský technologický startup Anduril, založený tvůrcem brýlí pro virtuální realitu Oculus Rift Palmerem Luckeym, představil nový dron zvaný Ghost 4. Ten by měl v blízké budoucnosti začít využívat umělou inteligenci, díky čemuž bude schopen provádět různé úkoly velmi rychle a efektivně.

Ve svém prohlášení Palmer popsal Ghost 4 jako „švýcarský armádní nůž, který umí všechno“. Dvoumetrový dron lze složit tak, aby se vešel do batohu, a vydrží i ty nejdrsnější podmínky včetně písku a mořské vody.

Ghost 4 může nést například kamery pro provádění průzkumu, lasery určené k identifikaci cílů nebo dokonce rádiovou rušičku. Teoreticky by mohl disponovat také vlastními zbraňovými systémy. „Bylo by to možné. Ale nikdo to ještě neudělal,“ konstatoval Luckey v rozhovoru pro Wired.

Z dostupných informací rovněž plyne, že dron zvládne létat po dobu 100 minut. Buď funguje autonomně, nebo ho na dálku ovládá lidský operátor.

Zahraniční média připomínají, že koncept identifikace cílů pomocí umělé inteligence je značně kontroverzní. Palmer nicméně argumentuje tím, že závod v AI zbrojení již odstartoval a Spojeným státům hrozí riziko, že v něm budou předstiženi minimálně Ruskem a Čínou.

Diskuze (2) Další článek: Nvidia bude mít vlastní procesory. Za 40 miliard dolarů kupuje Arm

Témata článku: Technologie, Umělá inteligence, Vojenství, Startupy, USA, Čína, Zbraně, Rusko, Armáda, Drony, Brýle, Luckey, Batoh, DRO, Palmer, Identifikace, Kter, Nůž, Drony na Heureka.czJaké hry vyjdou v prosinci 2022: The Callisto Protocol, Need for Speed Unbound, vylepšený Zaklínač 3 a další

Jaké hry vyjdou v prosinci 2022: The Callisto Protocol, Need for Speed Unbound, vylepšený Zaklínač 3 a další

Letošní sezóna se pomalu blíží ke konci. Pár velkých titulů nás ještě čeká začátkem měsíce, ale v období Vánoc nás čeká chvíle klidu.

Martin Nahodil
Agenda
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě