Dron Sony Airpeak nabídne fotografům a kameramanům profesionální kvalitu obrazu

Letošní veletrh spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES) sice kvůli pandemii probíhá jen virtuálně, nicméně i tak jsou v jeho rámci představovány zajímavé novinky. Jednou z nich je nový dron Sony Airpeak, který primárně míří na profesionální tvůrce obsahu – zejména filmaře a fotografy.

Japonci oznámili projekt nového dronu již v listopadu, avšak tehdejší tisková zpráva byla poněkud vágní a ani doprovodné video mnoho nenapovědělo. Zásadní informace jsme se tak dozvěděli až během virtuální prezentace. K zajímavostem patří například podpora bezzrcadlovek Sony Alpha či udržování stability pomocí umělé inteligence.

Sony Airpeak

Nový dron je dle prezidenta a generálního ředitele Kenichira Yoshidy určen „dobrodružným tvůrcům“. Jeho cílem je „přispět do světa zábavy a zároveň usilovat o nové možnosti kreativního vyjádření.“

Dron Airpeak je osazen čtyřmi rotory a dvěma přistávacími rameny, která se při vzletu automaticky zvedají. Sony tvrdí, že i když k němu připojíte větší foťák, bude dron stále „schopný dynamického natáčení a přesného a stabilního letu.“ Bohužel však neuvádí žádné další technické podrobnosti.

Japonci nezapomněli na působivou ukázku toho, co nový dron vlastně dokáže. Konkrétně to předvedli ve videu, ve kterém zachycují koncept elektromobilu Sony Vision-S, jež byl představen na loňském CESu. Vedle záběrů na automobil nechybí ani nejrůznější pohledy na dron, včetně představení některých jeho schopností.

Zahájení prodejů je plánováno na jaro tohoto roku, nicméně v tuto chvíli není známa cena, za kterou bude dron nabízen. Každopádně Sony čeká v tomto segmentu velká konkurence v podobě osvědčených dronů značek DJI, Parrot či Skydio.

Diskuze (1) Další článek: WhatsApp se dušuje, že nevidí do zpráv uživatelů. Přesto Signal a Telegram raketově rostou

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,