Drony schopné vyhledávat křičící lidi by mohly pomáhat zachraňovat přeživší různých katastrof

Foto: Macarena Varela/Fraunhofer FKIE
Drony schopné vyhledávat křičící lidi by mohly pomáhat zachraňovat přeživší různých katastrof | Foto: Macarena Varela/Fraunhofer FKIE

Němečtí inženýři z Fraunhofer Institute for Communication, Information Processing, and Ergonomics (FKIE) usilovně pracují na zajímavých dronech. Ty by v budoucnu mohly pátrat po jedincích, kteří přežili různé katastrofy.

Aby výše zmíněnou činnost mohly vykonávat, učí se lokalizovat lidi na základě jejich výkřiků. Pokud to bude fungovat, záchranáři získají další užitečné pomocníky.

Na tomto místě je třeba říct, že žádný z těchto dronů zatím do akce neletěl. Tým momentálně stále provádí zkoušky svého mikrofonního systém zvaného Crows ‘Nest Array.

„Již jsme úspěšně testovali a úhlově lokalizovali impulzivní zvuky – velmi přesně, na blízké vzdálenosti a za přítomnosti hluku dronů,“ uvedla vedoucí projektu Macarena Varela v tiskové zprávě.

„Nyní budeme systém testovat na létajícím dronu, abychom změřili impulzivní zvuky, jako jsou výkřiky, a zpracovali data různými metodami za účelem odhadu geografické polohy zvuků,“ dodala.

Diskuze (5) Další článek: Šifrovaný pošťák se převlékl. ProtonMail má po sedmi letech nový design

Témata článku: Technologie, Výzkum, Německo, Lidé, Drony, Zvuk, Hluk, Katastrofa, InženýrPowerToys naučí Windows 10 to, co základní systém neumí

PowerToys naučí Windows 10 to, co základní systém neumí

** Chybí vám ve Windows 10 funkce a nebojíte se experimentovat? ** Microsoft oživil sadu PowerToys, která zanikla spolu s XP** Co se bude hodit a co ještě není vyladěné?

Lukáš Václavík
PowerToysWindows 10
Sčítání lidu, domů a bytů 2021 proběhne online. Podívejte se, jak to bude vypadat

Sčítání lidu, domů a bytů 2021 proběhne online. Podívejte se, jak to bude vypadat

** 27. března vypukne další velké sčítání Česka ** Ze zákona je povinné, proběhne ale na webu i v mobilní aplikaci ** Podívejte se krok za krokem na otázky

Jakub Čížek
ČeskoStatistiky
Tři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

Tři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

** Poradíme, jak řešit problémy s rychlostí bezdrátového připojení ** Ukážeme, jak najít nejvhodnější Wi-Fi kanál ** Prozradíme, jak prověřit pokrytí prostoru signálem

Karel Kilián
RouterWi-FiTipy