Elektrická podivnost. BMW představuje futuristický skútr CE 04

BMW představuje elektrický skútr určený především do města. Jmenuje se BMW CE 04, momentálně je ve fázi prototypu připraveného pro výrobu a k prvním zákazníkům se dostane v roce 2022. Cena by se měla pohybovat kolem 16 tisíc dolarů, což je asi 420 tisíc korun.

Motor má stabilní výkon 20 koní (15 kW), ale chvilkově se vyšplhá až na 42 koní (31 kW). To stačí na akceleraci z 0 na 50 km/h za 2,6 sekundy, maximální rychlost je 120 km/h. Baterie o kapacitě 8,9 kWh stačí na dojezd 130 km, což znovu ukazuje spíše na použité ve městě či příměstské dojíždění. Integrovaná nabíječka zvládá příkon 2,3 kW, za příplatek bude 6,9kW rychlonabíječka, která celou baterii nabije za 100 minut a takové to běžné nabíjení z 2 na 80 % trvá 45 minut.

Existuje také model s výkonem omezeným na 42 koní (32 kW), maximální rychlost má stejnou, jen akcelerace je pomalejší a dojezd klesá na 100 km.

CE 02 v pohybu:

Kokpitu vévodí TFT displej o solidní úhlopříčce 10,25", zobrazují se na něm veškeré stavové informace, navigace, ale třeba také redukované notifikace z připojeného smartphonu. Mobil zatím může být uložený v nabíjecím slotu. Jde o BMW, takže nepřekvapí integrace pokročilých asistenčních systémů Automatic Stability Control (ASC), Dynamic Traction Control (DTC) a dalších. Při každodenním pohybu po městě se bude hodit integrovaná schránka na helmu, při manipulaci na místě zase přijde vhod zpátečka (skútr váží 230 kg).

Diskuze (15) Další článek: Z VESMÍRU: Kam se vydat za nejkrásnějšími úkazy, které můžeme vidět na obloze

Témata článku: , , , , , , , , , ,