Elektrický náklaďák Semi Truck od Tesly jde oficiálně do výroby

Elon Musk nařídil Tesle, aby zahájila „objemovou výrobu“ elektrického náklaďáku Semi Truck. Plyne to z uniklého e-mailu, který získala zpravodajská agentura Reuters. Tahač Semi se sice už nějaký čas vyrábí, ale až v tomto okamžiku Elon Musk oficiálně vydal pokyn k náběhu standardní sériové výroby. 

Tato zpráva přichází krátce poté, co došlo ke znovuotevření továrny Tesly v San Francisco Bay Area. „Baterie a pohonná jednotka se bude vyrábět v Gigafactory v Nevadě,“ poznamenal Musk ve výše zmíněném e-mailu.

Připomeňme, že Semi Truck byl poprvé představen v listopadu 2017. Podle dostupných informací by měl mít dojezd až 800 km a ohromující výkon – nenaložený prý zrychlí z nuly na stovku za pouhých 5 sekund (s plně náloženým návěsem to zvládne za 20).

Sedadlo řidiče uvnitř futuristicky pojaté kabiny je vycentrováno, což umožňuje snadný přístup k několika dotykovým obrazovkám.

Semi Truck si již objednala řada známých firem včetně UPS, Walmartu, Pepsi a DHL. Na základě zprávy o výnosech Tesly za 3třetí kvartál 2019 se ovšem předpokládalo, že letos bude vyráběn v omezeném množství.

Diskuze (232) Další článek: Společný procesor AMD a Intelu končí. Podivná spolupráce dlouho nevydržela

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,