Elektrický náklaďák Semi Truck od Tesly jde oficiálně do výroby

Elon Musk nařídil Tesle, aby zahájila „objemovou výrobu“ elektrického náklaďáku Semi Truck. Plyne to z uniklého e-mailu, který získala zpravodajská agentura Reuters. Tahač Semi se sice už nějaký čas vyrábí, ale až v tomto okamžiku Elon Musk oficiálně vydal pokyn k náběhu standardní sériové výroby. 

Tato zpráva přichází krátce poté, co došlo ke znovuotevření továrny Tesly v San Francisco Bay Area. „Baterie a pohonná jednotka se bude vyrábět v Gigafactory v Nevadě,“ poznamenal Musk ve výše zmíněném e-mailu.

Připomeňme, že Semi Truck byl poprvé představen v listopadu 2017. Podle dostupných informací by měl mít dojezd až 800 km a ohromující výkon – nenaložený prý zrychlí z nuly na stovku za pouhých 5 sekund (s plně náloženým návěsem to zvládne za 20).

Sedadlo řidiče uvnitř futuristicky pojaté kabiny je vycentrováno, což umožňuje snadný přístup k několika dotykovým obrazovkám.

Semi Truck si již objednala řada známých firem včetně UPS, Walmartu, Pepsi a DHL. Na základě zprávy o výnosech Tesly za 3třetí kvartál 2019 se ovšem předpokládalo, že letos bude vyráběn v omezeném množství.

Diskuze (232) Další článek: Společný procesor AMD a Intelu končí. Podivná spolupráce dlouho nevydržela

Témata článku: Technika, Doprava, Elektromobily, Elon Musk, Automobily, Tesla Motors, Výroba, E-mail, UPS, Pepsi, TES, Semi Truck, Volume, San Francisco Bay Area, Reuters, DHL, San Francisco Bay, Elektrický, Tesla, Walmart, NáklaďákNa povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

** Na světě je první případ záchrany satelitními službami Applu ** Na Aljašce se ztratil muž na sněžném skútru ** Díky satelitní komunikaci byl nalezen živý a zdravý

Martin Chroust
SatelitiPhone
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify