Zvířata

Elektrický úhoř rozsvěcuje vánoční stromeček. Z toho, jak svítí, se dá poznat, co ryba dělá

Foto: Tennessee Aquarium
Elektrický úhoř rozsvěcuje vánoční stromeček. Z toho, jak svítí, se dá poznat, co ryba dělá | Foto: Tennessee Aquarium

Tennessee Aquarium letos přišlo s opravdu originálním způsobem jak oslavit vánoční svátky. Jednu z nádrží obývá i elektrický úhoř jménem Miguel Wattson – a právě ten nedávno dostal svůj vlastní stromeček, který před užaslými zraky návštěvníku rozsvěcuje.

„Kdykoliv Miguel uvolní elektrický výboj, senzory ve vodě ho pošlou do sady reproduktorů,“ vysvětluje specialista na audiovizuální produkci akvária Joey Turnipseed. „Reproduktory převádějí výboj na zvuk, který slyšíte, a na slavnostní blikající světla.“

Turnipseedova kolegyně Kimberly Hurt dodala, že z toho, jak dlouho stromek svítí, lze vyčíst, co dotyčná ryba právě dělá. Rychlé a matné záblesky signalizují, že pátrá po potravě, zatímco k těm větším dochází v okamžicích, kdy jí nebo je z něčeho rozrušená.

Pokud se vám tento nápad zalíbil, ale do Tennessee se v dohledné době nechystáte, můžete alespoň sledovat Miguelův účet na Twitteru.

Většina příspěvků má sice podobu různých výkřiků typu „BAMF!!!!“ či „THWIP!!!!“, nicméně jsou zajímavé tím, že úhoř je zveřejňuje taktéž pomocí elektrických výbojů.

Diskuze (4) Další článek: Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Témata článku: USA, Elektřina, Zvířata, Newsroom, Turn, Vánoční stromeček, Miguel, Výboj, Úhoř, Stromeček, Elektrický výboj, Tennessee, Ryba


Určitě si přečtěte