Elektromobil v praxi: Kolik v zimě ujede Volkswagen ID.3 a jak vypadá uvnitř

Elektromobily jsou něco nového i pro ostřílené redaktory motoristických magazínů. Kolegové z Auto.cz se dostali nedávno na test elektromobil Volkswagen ID.3 a připravili zajímavé video shrnující první praktické poznatky – zmiňují například i jednu z nejčastějších otázek, kterou je dojezd v zimních měsících. 

Testovaný exemplář má výkon 150 kW a 310 Nm točivého momentu, pohon zadních kol a prostřední velikost akumulátoru s využitelnou kapacitou 58 kWh. Tabulky metodiky WLTP říkají, že by baterie měla vystačit na 420 kilometrů na jedno nabití.

Zimu baterky nemají zrovna v lásce, na to se však koncový zákazník neptá a chce vědět, co s elektromobilem udělají reálné podmínky. Pravdou je, že v teplotách kolem bodu mrazu se dojezd našeho kousku pohyboval okolo 290 kilometrů na jedno nabití, přičemž spotřebu se nám mimo dálnice dařilo bez problému držet pod 20 kWh. Shodou okolností jsme stejnou specifikaci testovali v létě na rovinatých německých okreskách, kde se apetit pohyboval mezi 15 a 16 kWh. Tehdy nám digitální přístrojový štít sliboval dojezd 330 km a mizel úměrně s ujetými kilometry.

Nezapomněli jsme ani na prostornost. Od představení zbrusu nové elektrické platformy MEB slýcháme, že vozy postavené na této architektuře nabídnou místo o třídu většího auta. Má-li být ID.3 elektrickým ekvivalentem Golfu, pak by uvnitř mělo být prostoru zhruba jako v Passatu. Je to tak? Podívejte se v přiloženém videu.

Diskuze (78) Další článek: Šéf Wayma se pustil do Tesly. Její Autopilot prý není žádná konkurence

Témata článku: Video, Elektromobily, Volkswagen, Nabití, WLTP, Bod mrazu, Elektromobil, Dojezd, VW ID, KWh, Praxe, MEB, Passat, Zima22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda