Elektronické cigarety zvyšují závislost na nikotinu. Hale jde ale proti proudu a chce kuřáky odnaučit kouřit

  • Společnost Hava Health chce kuřáky zbavit jejich závislosti
  • Připravila proto e-cigaretu Hale, kterou lze propojit s mobilem
  • Elektronická cigareta postupně snižuje koncentraci nikotinu

Stávajícím elektronickým cigaretám je často vyčítáno, že podporují závislost svých konzumentů na nikotinu. To je do jisté míry pravda, byť samozřejmě existují i náplně bez obsahu této návykové látky. Firma Hava Health připravuje „vapovací pero“ Hale, jehož cílem je zbavit kuřáky klasických i elektronických cigaret jejich závislosti.

Firma se sídlem v americké Philadelphii chystá spuštění produktu, který označuje jako „první odpařovač (vaporizer) určený k odvykání kouření“. Zakladateli jsou Josh Israel a Devin Serago – dva podnikatelé a přátelé z vysoké školy, kteří přišli s nápadem vyrobit e-cigaretu, jež bude systematicky snižovat koncentraci nikotinu.

„Nenabízíme další zařízení pro vapování nebo jinou e-cigaretu,“ řekl v rozhovoru pro server TechCrunch Israel. „Naším posláním je pomáhat lidem ukončit jejich závislost na nikotinu.“

e-cigareta, která odnaučí kuřáky kouřit

Israel a Serago získali kapitál od investorů jako jsou Global Founders Capital, Make in LA, Backstage Capital, Quake Capital, Ben Franklin Technology Partners a NextFab. Díky spolupráci s poslední jmenovanou společností se již povedlo vyrobit první funkční prototypy „odvykací e-cigarety“.

Klepněte pro větší obrázek 
Nová elektronická cigareta Hale od Hava Health

Na rozdíl od jiných elektronických cigaret, které jsou v současnosti na trhu, chtějí autoři odpařovače Hale získat certifikaci od amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv. Tím jasně ukazují, že nemíní být dalším výrobcem e-cigaret, ale hodlají svůj produkt postavit jako alternativu k náplastem a žvýkačkám, nabízených značkami jako Nicorette a NicoDerm.

Správné načasování? Možná ano!

Načasování uvedení nového produktu se jeví jako ideální. V posledních několika měsících regulační úřady vytáhly do boje proti užívání e-cigaret dospívajícími konzumenty. Počátkem září Trumpova administrativa navrhla zákaz prodeje ochucených náplní do elektronických cigaret a intenzivnější kontrola je věnována i marketingovým taktikám výrobců.

Původně „záhadná“ plicní nemoc, která postihla některé uživatele, konzumující tímto způsobem přípravky na bázi marihuany, podnítila Úřad pro kontrolu potravin a léčiv, aby zpřísnil kontrolu distribuce, prodeje a schvalování nových produktů.

Israel konstatuje, že stávající výrobky sice podporují „alternativní závislost“, avšak poskytují svým uživatelům zdravější způsob užívání nikotinu. Ostatně e-cigareta Hale funguje na podobném principu – jen má nikotin odděleně od ostatních látek a postupně snižuje jeho dávkování, čímž by měla přispět k odvykání.

Patentovaná technologie

Patentovaná dvoukomorová kazeta obsahuje v jedné části nikotin a ve druhé další látky, používané při odpařování. Nyní firma zahajuje proces klinických testů s cílem dostat své produkty na pulty obchodů do roku 2024.

Celé zařízení je technicky poměrně jednoduché: hliníkové tělo kromě kazety s nikotinem a dalšími látkami neobsahuje žádný displej ani ovládací tlačítka. K dispozici jen pouze decentní proužek prosvěcovaný LED, jehož úkolem je informovat o stavu integrované baterie.

Zařízení, které svým vzhledem připomíná USB flashdisk, lze pomocí aplikace přes Bluetooth propojit s chytrým telefonem. Aplikace pak zobrazuje informace o průběhu zbavování závislosti – například o počtu dnů, které zbývají do okamžiku, kdy kuřák bude konzumovat náplň zcela bez obsahu nikotinu.

Diskuze (12) Další článek: Reklama na YouTube bude chytřejší – umělá inteligence zacílí na jednotlivé uživatele

Témata článku: Technologie, Zdraví, Výzkum, USB, Izrael, Kouření, Cigarety, Načasování, Odpařování, Produkt, Náplň, Elektronické cigarety, Vitamín E, Žvýkačka, HALE, Donald Trump, Zákaz prodeje, E-cigareta, Závislost, Nikotin, Philadelphia, LED, Kuřáci, TrumpZakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

**Složky ve Windows si nepojmenujete libovolně. **Seznam rezervovaných názvů existuje kvůli kompatibilitě. **Kořeny této záležitosti sahají až do 70. let.

Petr Urban
Operační systémyWindows
Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

** Na světě je první případ záchrany satelitními službami Applu ** Na Aljašce se ztratil muž na sněžném skútru ** Díky satelitní komunikaci byl nalezen živý a zdravý

Martin Chroust
SatelitiPhone
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2