Zdraví | Kouření | Cigarety

Elektronické cigarety zvyšují závislost na nikotinu. Hale jde ale proti proudu a chce kuřáky odnaučit kouřit

  • Společnost Hava Health chce kuřáky zbavit jejich závislosti
  • Připravila proto e-cigaretu Hale, kterou lze propojit s mobilem
  • Elektronická cigareta postupně snižuje koncentraci nikotinu

Stávajícím elektronickým cigaretám je často vyčítáno, že podporují závislost svých konzumentů na nikotinu. To je do jisté míry pravda, byť samozřejmě existují i náplně bez obsahu této návykové látky. Firma Hava Health připravuje „vapovací pero“ Hale, jehož cílem je zbavit kuřáky klasických i elektronických cigaret jejich závislosti.

Firma se sídlem v americké Philadelphii chystá spuštění produktu, který označuje jako „první odpařovač (vaporizer) určený k odvykání kouření“. Zakladateli jsou Josh Israel a Devin Serago – dva podnikatelé a přátelé z vysoké školy, kteří přišli s nápadem vyrobit e-cigaretu, jež bude systematicky snižovat koncentraci nikotinu.

„Nenabízíme další zařízení pro vapování nebo jinou e-cigaretu,“ řekl v rozhovoru pro server TechCrunch Israel. „Naším posláním je pomáhat lidem ukončit jejich závislost na nikotinu.“

e-cigareta, která odnaučí kuřáky kouřit

Israel a Serago získali kapitál od investorů jako jsou Global Founders Capital, Make in LA, Backstage Capital, Quake Capital, Ben Franklin Technology Partners a NextFab. Díky spolupráci s poslední jmenovanou společností se již povedlo vyrobit první funkční prototypy „odvykací e-cigarety“.

Klepněte pro větší obrázek 
Nová elektronická cigareta Hale od Hava Health

Na rozdíl od jiných elektronických cigaret, které jsou v současnosti na trhu, chtějí autoři odpařovače Hale získat certifikaci od amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv. Tím jasně ukazují, že nemíní být dalším výrobcem e-cigaret, ale hodlají svůj produkt postavit jako alternativu k náplastem a žvýkačkám, nabízených značkami jako Nicorette a NicoDerm.

Správné načasování? Možná ano!

Načasování uvedení nového produktu se jeví jako ideální. V posledních několika měsících regulační úřady vytáhly do boje proti užívání e-cigaret dospívajícími konzumenty. Počátkem září Trumpova administrativa navrhla zákaz prodeje ochucených náplní do elektronických cigaret a intenzivnější kontrola je věnována i marketingovým taktikám výrobců.

Původně „záhadná“ plicní nemoc, která postihla některé uživatele, konzumující tímto způsobem přípravky na bázi marihuany, podnítila Úřad pro kontrolu potravin a léčiv, aby zpřísnil kontrolu distribuce, prodeje a schvalování nových produktů.

Israel konstatuje, že stávající výrobky sice podporují „alternativní závislost“, avšak poskytují svým uživatelům zdravější způsob užívání nikotinu. Ostatně e-cigareta Hale funguje na podobném principu – jen má nikotin odděleně od ostatních látek a postupně snižuje jeho dávkování, čímž by měla přispět k odvykání.

Patentovaná technologie

Patentovaná dvoukomorová kazeta obsahuje v jedné části nikotin a ve druhé další látky, používané při odpařování. Nyní firma zahajuje proces klinických testů s cílem dostat své produkty na pulty obchodů do roku 2024.

Celé zařízení je technicky poměrně jednoduché: hliníkové tělo kromě kazety s nikotinem a dalšími látkami neobsahuje žádný displej ani ovládací tlačítka. K dispozici jen pouze decentní proužek prosvěcovaný LED, jehož úkolem je informovat o stavu integrované baterie.

Zařízení, které svým vzhledem připomíná USB flashdisk, lze pomocí aplikace přes Bluetooth propojit s chytrým telefonem. Aplikace pak zobrazuje informace o průběhu zbavování závislosti – například o počtu dnů, které zbývají do okamžiku, kdy kuřák bude konzumovat náplň zcela bez obsahu nikotinu.

Diskuze (12) Další článek: Reklama na YouTube bude chytřejší – umělá inteligence zacílí na jednotlivé uživatele

Témata článku: Technologie, Zdraví, Výzkum, USB, Izrael, Kouření, Cigarety, LED, Donald Trump, Kuřáci, Nikotin, Philadelphia, Náplň, E-cigareta, Trump, Závislost, Elektronické cigarety, Produkt, Načasování


Určitě si přečtěte

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 326

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

** Nové osmijádro AMD pro herní notebooky překvapuje výkonem ** V rámci notebooku ROG Zephyrus G15 umí být tiché i výkonné** Rozhodnou hlavně prodávané konfigurace s lepší grafikou

Tomáš Holčík | 72


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X