Elon Musk bydlí v boudě za milión korun. Šetří, nebo prošlapává cestu vesmírným kolonizátorům?

Elon Musk, aktuálně druhý nejbohatší člověk na světě. Čekali byste, že žije ve zpovykaném sídle s vlastním lunaparkem a závodní dráhou? Elon se opakovaně nechal slyšet, že má svůj vysněný dům, ale než by investoval energii do jeho budování, radši se věnuje svým projektům, které mění svět. Za poslední rok prodal šest svých nemovitostí a kupce hledá i pro poslední sedmou. Kde žije jeho partnerka a nejmladší ze synů, není přesně známo.

Nedávno na Twitteru prohlásil, že jeho hlavním sídlem je skládací garsonka v areálu Boca Chica / Starbase, kde SpaceX připravuje a vypouští své rakety do vesmíru. Jde o model Casita od firmy Boxabl, má výměru necelých 6 × 6 metrů a v základu stojí 49 500 dolarů, což je po přepočtu a přidání daně asi 1,3 miliónu Kč. Navíc není jeho, pronajímá si ji od SpaceX za 250 dolarů měsíčně.

Takhle nějak to vypadá v Muskově „skládací garsonce“ Casita:

Pochopitelně není známo, kolik času v tomhle domku Musk reálně tráví, a do značné míry půjde o jeho osobní PR – rád se prezentuje jako skromný člověk, který se spíše než na pozemské požitky soustředí na práci. Nicméně hlavní trumf je evidentní – nulové dojíždění, do práce to má jen pár kroků. Navíc pokud většinu dne tráví prací, na přespání nabízí Casita všechno potřebné – malou kuchyňku, sprchový kout, gauč s televizí a postel.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Stupeň úprav Muskoda skládacího domečku pochopitelně neznáme, ale takhle vypadá model Casita v základu.

Ale je tu ještě jeden rozměr. Na firmu Boxabl nepadla volba náhodou. Jednak při vývoji domů klade důraz na dostupnost a udržitelnost, což jsou pro Muska fundamentálně důležité hodnoty. Boxabl však také přemýšlí o podobných obytných buňkách pro Měsíc a Mars. Stádium úvah nebo dokonce vývoje není znám, ale je možné, že spolupráce se SpaceX už probíhá.

Jak si Boxabl představuje obytný habitat na Měsíci:

Diskuze (60) Další článek: Nákupy z AliExpresu jsou jednoduché i po 1. červenci. Asijský e-shop odvádí DPH za nás

Témata článku: Vesmír, SpaceX, Twitter, Elon Musk, Mars, Kolonizace, Starbase, Vesmírný, Bouda, BYD, Lunapark, Boca Chica, Dojíždění, Závodní dráha, Elon, DolarSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Test počítačového zdroje XPG CyberCore 1300 Platinum. Připravte se na hladovou příští generaci

Test počítačového zdroje XPG CyberCore 1300 Platinum. Připravte se na hladovou příští generaci

Chystaná nová generace grafických karet bude o poznání žravější a stejně tak i procesory jsou stále nenasytnější. Do špičkové herní sestavy tedy budete potřebovat i pořádně výkonný zdroj.

Antonín Trčálek
ZdrojeTesty
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace