Elon Musk chce, aby se Roadster od Tesly vznášel

Elon Musk chce, aby se dlouho očekávaný Roadster od Tesly vznášel. A to doslova. „Snažil jsem se přijít na to jak přimět tuto věc aby se vznášela, aniž by zabíjela lidi,“ prohlásil během rozhovoru s Joem Roganem.

„Možná by se mohla vznášet jen metr nad zemí, nebo tak něco. Pokud se zřítíte… nezemřete,“ dodal. Auto by se díky tomu bylo schopné pohybovat rychle po jakémkoli povrchu. 

Úspěšný podnikatel a vynálezce již dříve několikrát naznačil, že Tesla pro Roadster nabídne i „balíček SpaceX“. Ten by mohl obsahovat trysky používané v kosmickém průmyslu.

CGI umělec Slave Popovsky o něco později vytvořil simulaci, která ukazuje dotyčný sportovní elektromobil zrychlující z 0 na 100 km/hod za 1,1 sekundy právě pomocí raketových trysek:

Pokud by však Musk chtěl tuto myšlenku skutečně uvést v život, mj. by musel přesvědčit regulační orgány o tom, že nahradit zadní sedadla osobního vozu výše zmíněnými tryskami je bezpečné.

Via: Business Insider

Diskuze (22) Další článek: Také Nissan odmítl spolupráci s Applem, elektromobily pro něj vyrábět nebude

Témata článku: Technika, SpaceX, Elon Musk, Tesla Motors, Průmysl, Popová, TES, Business insider, Elektromobil, Tesla, Roadster, Rogan, Tryska, Joem Rogan