Elon Musk chtěl „v temných dobách“ prodat Teslu Applu. Tim Cook ale neměl zájem

Jestli něco Elonu Muskovi opravdu jde, pak je to buzení rozruchu (nejen) na sociální síti Twitter. Aktuálně se mu to povedlo příspěvkem publikovaným v noci z úterý na středu, ve kterém naznačuje, že před časem oslovil generálního ředitele Applu Tima Cooka s nabídkou na prodej Tesly.

Musk tak reagoval na tweet ředitele výzkumu společnosti Ark Investment Management Bretta Wintona, který na základě posledních zpráv předpokládá, že Apple plánuje výrobu a prodej plně elektrického autonomního auta. O ambicích v oblasti elektromobility informovala agentura Reuters.

Jak Apple nekoupil Teslu

„Během nejtemnějších dnů programu Model 3 jsem oslovil Tima Cooka, abychom prodiskutovali možnosti převzetí Tesly Applem (za desetinu její současné hodnoty). Návrh na schůzku (Cook) odmítl.“ uvedl Musk v odpovědi. O možném prodeji Tesly Applu kolují různé zvěsti několik let, ale vůbec poprvé zazněla taková informace přímo od Muska.

Musk neuvedl žádné další podrobnosti, takže není zřejmé, o jaké období se mělo jednat. S ohledem na dostupné informace o výrobě Tesly Model 3 lze předpokládat, že nabídka přišla v letech 2017 až 2019. Tomu by odpovídala i deklarovaná cena, odpovídající jedné desetině aktuální hodnoty.

V současnosti má Tesla na veřejných trzích hodnotu více než 600 miliard dolarů, tj. v přepočtu asi 13 bilionů korun. Většina analytiků z Wall Street je překvapena prudkým růstem ceny akcií Tesly, jež vzrostla během posledního roku více než osmkrát.

Muskův tweet komentoval také český influencer a propagátor produktů značky Apple Petr Mára, který sám vlastní Teslu Model 3. „Když vidím kvalitu těch aut, tak se ani moc nedivím 🤷🏼‍♂️ Tesla a Apple jsou dvě zcela odlišné galaxie.“ konstatoval lehce sarkasticky na základě vlastních zkušeností.

Apple chystá „průlomovou“ baterii

Ve stejném vláknu ředitel Tesly zpochybnil informaci, podle které Apple vyvíjí „průlomovou“ baterii s „monočlánkovým“ designem. Ta by měla poskytnout vozům Apple větší dojezd než jakým disponuje většina současných elektromobilů.

Jeden ze zdrojů popsal koncept jako „další úroveň“ segmentu akumulátorů. Reuters rovněž uvádí, že Apple zkoumá možnost využití železa a fosfátů, což by mělo zlevnit výrobu článků.

„Pokud je to pravda, pak je to zvláštní,“ konstatoval Musk s tím, že Tesla již používá železo-fosfátové baterie ve vozech vyráběných v Shanghai Gigafactory. Uvedl také, že konstrukce monočlánků je „elektrochemicky nemožná“, protože výsledná baterie by nemohla produkovat dostatečně vysoké maximální napětí.

Servery TechCrunch a Engadget, které jako jedny z mnoha o tweetu Elona Muska informovaly, požádaly Apple o oficiální vyjádření. Až do uzávěrky (ve středu 23. prosince dopoledne) však neobdržely žádnou odpověď.

Diskuze (33) Další článek: ČSFD.cz po dlouhých letech mění design. Je responzivní a přibyly funkce

Témata článku: Apple, Elektromobily, Twitter, Elon Musk, Tesla Motors, Automobily, Baterie, Tim Cook, Výroba, Tesla, Buzení, Reuters, Tweet, Petr Mára, Model, NEXT LEVEL, TES, Wall Street, Engadget.com, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Studie sledovala přesnost chytrých hodinek. V měření kalorií jsou prakticky nepoužitelné

Studie sledovala přesnost chytrých hodinek. V měření kalorií jsou prakticky nepoužitelné

** Chytré hodinky dnes změří spoustu věcí, přeností ale někdy pokulhávají ** Studie se zaměřila na měření spálených kalorií ** Výsledky pro žádné z hodinek nedopadly dobře

Martin Miksa
MěřeníChytré hodinkyApple Watch
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže americký salvový raketomet M270

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže americký salvový raketomet M270

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní výčet** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Betonové baterie vyřeší energetické problémy, slibují autoři. První by mohla vyrůst v Česku

Betonové baterie vyřeší energetické problémy, slibují autoři. První by mohla vyrůst v Česku

** Umíme vyrobit elektřinu ze Slunce ** Potřebujeme ale obrovskou baterii, kam ji uložíme na noc ** Jednou z cest jsou betonové gravitační baterie

Jakub Čížek
EnergetikaObnovitelné zdroje
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět