Apple | Tesla Motors | Elon Musk

Elon Musk chtěl „v temných dobách“ prodat Teslu Applu. Tim Cook ale neměl zájem

Jestli něco Elonu Muskovi opravdu jde, pak je to buzení rozruchu (nejen) na sociální síti Twitter. Aktuálně se mu to povedlo příspěvkem publikovaným v noci z úterý na středu, ve kterém naznačuje, že před časem oslovil generálního ředitele Applu Tima Cooka s nabídkou na prodej Tesly.

Musk tak reagoval na tweet ředitele výzkumu společnosti Ark Investment Management Bretta Wintona, který na základě posledních zpráv předpokládá, že Apple plánuje výrobu a prodej plně elektrického autonomního auta. O ambicích v oblasti elektromobility informovala agentura Reuters.

Jak Apple nekoupil Teslu

„Během nejtemnějších dnů programu Model 3 jsem oslovil Tima Cooka, abychom prodiskutovali možnosti převzetí Tesly Applem (za desetinu její současné hodnoty). Návrh na schůzku (Cook) odmítl.“ uvedl Musk v odpovědi. O možném prodeji Tesly Applu kolují různé zvěsti několik let, ale vůbec poprvé zazněla taková informace přímo od Muska.

Musk neuvedl žádné další podrobnosti, takže není zřejmé, o jaké období se mělo jednat. S ohledem na dostupné informace o výrobě Tesly Model 3 lze předpokládat, že nabídka přišla v letech 2017 až 2019. Tomu by odpovídala i deklarovaná cena, odpovídající jedné desetině aktuální hodnoty.

V současnosti má Tesla na veřejných trzích hodnotu více než 600 miliard dolarů, tj. v přepočtu asi 13 bilionů korun. Většina analytiků z Wall Street je překvapena prudkým růstem ceny akcií Tesly, jež vzrostla během posledního roku více než osmkrát.

Muskův tweet komentoval také český influencer a propagátor produktů značky Apple Petr Mára, který sám vlastní Teslu Model 3. „Když vidím kvalitu těch aut, tak se ani moc nedivím 🤷🏼‍♂️ Tesla a Apple jsou dvě zcela odlišné galaxie.“ konstatoval lehce sarkasticky na základě vlastních zkušeností.

Apple chystá „průlomovou“ baterii

Ve stejném vláknu ředitel Tesly zpochybnil informaci, podle které Apple vyvíjí „průlomovou“ baterii s „monočlánkovým“ designem. Ta by měla poskytnout vozům Apple větší dojezd než jakým disponuje většina současných elektromobilů.

Jeden ze zdrojů popsal koncept jako „další úroveň“ segmentu akumulátorů. Reuters rovněž uvádí, že Apple zkoumá možnost využití železa a fosfátů, což by mělo zlevnit výrobu článků.

„Pokud je to pravda, pak je to zvláštní,“ konstatoval Musk s tím, že Tesla již používá železo-fosfátové baterie ve vozech vyráběných v Shanghai Gigafactory. Uvedl také, že konstrukce monočlánků je „elektrochemicky nemožná“, protože výsledná baterie by nemohla produkovat dostatečně vysoké maximální napětí.

Servery TechCrunch a Engadget, které jako jedny z mnoha o tweetu Elona Muska informovaly, požádaly Apple o oficiální vyjádření. Až do uzávěrky (ve středu 23. prosince dopoledne) však neobdržely žádnou odpověď.

Diskuze (33) Další článek: ČSFD.cz po dlouhých letech mění design. Je responzivní a přibyly funkce

Témata článku: Apple, Elektromobily, Tesla Motors, Twitter, Automobily, Elon Musk, Tim Cook, Baterie, Výroba, Buzení, Petr Mára, Reuters, Wall Street, Model, Tweet, Engadget.com, Tesla


Určitě si přečtěte

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 69

Karel Javůrek
ProcesoryTestyAMD
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 118

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 206

Jiří Kuruc
Apple
Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment