Cybertruck bude podle Elona Muska schopen fungovat jako člun. Možná i díky přívěsnému motoru

Oživeno 11. října

Elon Musk na Twitteru ještě víc rozvedl svou vizi, podle níž by měl být Cybertruck schopen fungovat i jako člun. Tentokrát zareagoval na jednoho uživatele, který uvedl, že v takovém případě by se dotyčný pickup mohl pohybovat pouze rychlostí mezi 5,5 km – 18,5 km/hod.

„Potřebovali byste elektrickou vrtuli namontovanou na tažném zařízení, abyste jeli rychleji než několik uzlů,“ napsal CEO Tesly.

Z vyjádření bývalého inženýra výše jmenované automobilky Matta Browna nicméně plyne, že uvést podobnou myšlenku v život rozhodně nebude jednoduché.

„Možné to je, ale téměř jistě to zvýší náklady a omezí použitelnost v jiných oblastech,“ odpověděl Brown na otázku, zda by Cybertruck skutečně mohl překonat jezero.

Brown rovněž poznamenal, že konstruktéři Tesly se o tomto požadavku poprvé dozvěděli právě až z Muskových tweetů – což je ovšem voda na mlýn lidem, kteří o úplné vodotěsnosti Cybertrucku mají vážné pochybnosti.


Veleočekávaný Cybertruck od Tesly bude schopen po omezenou dobu plnit úlohu člunu. Plyne to z příspěvku, který minulý týden na svém Twitteru zveřejnil Elon Musk.

„Cybertruck bude dostatečně vodotěsný, aby mohl krátce sloužit jako člun, takže bude moct překonat řeky, jezera a dokonce i moře, nebudou-li příliš rozbouřená,“ napsal.

„Potřebuje se dostat ze Starbase na South Padre Island, což vyžaduje překročení kanálu,“ dodal.

Připomeňme, že již před dvěma lety Musk oznámil, že dotyčný elektrický pickup bude moct „chvíli plavat“. Nezašel však tak daleko, aby ho přirovnal ke skutečnému plavidlu.

Podle některých zahraničních komentátorů nelze vyloučit ani možnost, že prostě a krásně jen záměrně přehání. V dané souvislosti ale stojí za zmínku, že jistá nedočkavá společnost již počátkem tohoto roku představila obojživelnou soupravu určenou právě pro Cybertruck.

Každopádně, pokud to s vodotěsností nakonec bude stejné jako s nerozbitnými okny, možná by součástí povinné výbavy řidiče měla být i záchranná plovací vesta.

Diskuze (24) Další článek: Vy a počítač: Používáte operační systém nebo aplikace v češtině?

Témata článku: Technika, Elektromobily, Tesla, Twitter, Elon Musk, Voda, Cybertruck, Moře, Starbase, Jezero, Okno, Člun, Povinná výbavaWhatsApp testuje propojení telefonu a tabletu. Touto fintou jej však můžete rozjet na dvou Androidech současně

WhatsApp testuje propojení telefonu a tabletu. Touto fintou jej však můžete rozjet na dvou Androidech současně

** Betaverze WhatsApp testuje propojení telefonu a tabletu ** Jednoduchou fintou jej však spustíte na dvou telefonech najednou ** Stačí jen z druhého telefonu na chvíli udělat tablet

Martin Chroust
Jak...WhatsAppSmartphony
Vypadá jako iPhone 14 Pro Max, ale zdání klame. Čínská kopie však stojí jen dvacetinu toho, co originál

Vypadá jako iPhone 14 Pro Max, ale zdání klame. Čínská kopie však stojí jen dvacetinu toho, co originál

** Kopii iPhonu 14 Pro Max dnes pořídíte o 90% levněji, než originál ** Krabička je stejná, telefon má samozřejmě jiný hardware i výkon ** I přesto máte pocit, že držíte skutečný iPhone

Martin Chroust
ČínaKopie
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie