Elon Musk fandí jaderné a solární energetice. Fúzi podle něj nepotřebujeme

Pokud jde o energetiku, Elon Musk je jednoznačným příznivcem té jaderné. Dal to jasně najevo i během konference B-Word o inovacích ve světě kryptoměn, na níž o tomto tématu diskutoval.

„Na rozdíl od toho co si mohou myslet jiní lidé, já si myslím, že moderní jaderné elektrárny jsou bezpečné,“ prohlásil podle CNBC. „Opravdu si myslím, že je možné udělat velmi, extrémně bezpečnou jadernou elektrárnu.“

Řeč samozřejmě přišla i na vývoj fúzních reaktorů. Tento směr však šéf Tesly a SpaceX za perspektivní rozhodně nepovažuje.

Velký fúzní reaktor máte na obloze.

„Mluvím o štěpení. Fúzi nepotřebujete. Velký fúzní reaktor máte na obloze, říká se mu Slunce. Vychází každý den,“ konstatoval ironicky.

V podobném duchu se Musk vyjádřil loni i v říjnu na Twitteru, kde uvedl, že „nic nestojící fúzní reaktor na obloze každou sekundu výhodně konvertuje zhruba 4 miliony tun hmoty na energii. Potřebujeme zachytit jen její extrémně malé množství, abychom mohli napájet celou civilizaci“.

Stojí za zmínku, že například zakladatel společnosti Amazon Jeff Bezos je jiného názoru a nedávno se dokonce rozhodl jeden projekt z oblasti fúzní energetiky financovat.

Diskuze (56) Další článek: Herní monitory budou zase rychlejší. Výrobci už připravují 480Hz displeje

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,