Elon Musk: „K vytvoření udržitelného města na Marsu bude zapotřebí 1000 Starshipů.“

Elon Musk se na Twitteru opět rozepsal o svých nesmírně ambiciózních plánech na kolonizaci rudé planety – tedy vizi, s níž jeho SpaceX poprvé přišla před zhruba dvěma lety a od té doby ji neustále rozvijí.

„K vytvoření udržitelného města na Marsu bude zapotřebí 1000 Starshipů, protože planety se zarovnávají pouze jednou za dva roky,“ uvedl a dodal, že transport milionu tun materiálu potrvá asi 20 let.

Pokud by SpaceX postavila stejné množství Starshipů jako Falconů, tedy přibližně 100 raket, mohla by prý dopravit „10 milionů tun užitečného nákladu na orbitu ročně“.

V dalším následujícím tweetu pak úspěšný podnikatel, vynálezce a filantrop porovnal výše uvedená čísla se současným stavem:

SpaceX by ráda v roce 2022 vyrazila na Měsíc a už o dva roky později vyslala astronauty na Mars. Podle řady lidí ale tato časová osa není příliš realistická. Jedním z důvodů je skutečnost, že na Starshipu se stále pracuje a zatím není naplánovan ani první testovací let s posádkou.

Diskuze (28) Další článek: Airbnb hodlá zakázat nepovolené večírky. Kdo zákaz poruší, dostane v aplikaci ban

Témata článku: Technika, Vesmír, SpaceX, Raketa, Mars, Elon Musk, Starship, Měsíc, Kolonizace, Kolonizace marsu, Bude, Filantrop, MÉST, Tuna, Mar, Planeta, Testovací let40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Digitální mířidla udělají z palných zbraní zbraně proti dronům

Digitální mířidla udělají z palných zbraní zbraně proti dronům

** Američtí mariňáci si pořizují větší množství pokročilých digitálních mířidel SMASH 2000 ** Ta byla vyvinuta k tomu, aby zvýšila šance střelce zasáhnout cíl první ranou ** Umožňují střelci sledovat cíle a nabízejí jim optimální zamíření s přihlédnutím k pohybu cíle

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenstvíDrony