Elon Musk | Mars | Starship

Elon Musk: „K vytvoření udržitelného města na Marsu bude zapotřebí 1000 Starshipů.“

Elon Musk se na Twitteru opět rozepsal o svých nesmírně ambiciózních plánech na kolonizaci rudé planety – tedy vizi, s níž jeho SpaceX poprvé přišla před zhruba dvěma lety a od té doby ji neustále rozvijí.

„K vytvoření udržitelného města na Marsu bude zapotřebí 1000 Starshipů, protože planety se zarovnávají pouze jednou za dva roky,“ uvedl a dodal, že transport milionu tun materiálu potrvá asi 20 let.

Pokud by SpaceX postavila stejné množství Starshipů jako Falconů, tedy přibližně 100 raket, mohla by prý dopravit „10 milionů tun užitečného nákladu na orbitu ročně“.

V dalším následujícím tweetu pak úspěšný podnikatel, vynálezce a filantrop porovnal výše uvedená čísla se současným stavem:

SpaceX by ráda v roce 2022 vyrazila na Měsíc a už o dva roky později vyslala astronauty na Mars. Podle řady lidí ale tato časová osa není příliš realistická. Jedním z důvodů je skutečnost, že na Starshipu se stále pracuje a zatím není naplánovan ani první testovací let s posádkou.

Diskuze (28) Další článek: Airbnb hodlá zakázat nepovolené večírky. Kdo zákaz poruší, dostane v aplikaci ban

Témata článku: Vesmír, Technika, Elon Musk, SpaceX, Raketa, Měsíc, Mars, Starship, Kolonizace, Planeta, Testovací let, Tuna


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 33

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107