Elon Musk: „K vytvoření udržitelného města na Marsu bude zapotřebí 1000 Starshipů.“

Elon Musk se na Twitteru opět rozepsal o svých nesmírně ambiciózních plánech na kolonizaci rudé planety – tedy vizi, s níž jeho SpaceX poprvé přišla před zhruba dvěma lety a od té doby ji neustále rozvijí.

„K vytvoření udržitelného města na Marsu bude zapotřebí 1000 Starshipů, protože planety se zarovnávají pouze jednou za dva roky,“ uvedl a dodal, že transport milionu tun materiálu potrvá asi 20 let.

Pokud by SpaceX postavila stejné množství Starshipů jako Falconů, tedy přibližně 100 raket, mohla by prý dopravit „10 milionů tun užitečného nákladu na orbitu ročně“.

V dalším následujícím tweetu pak úspěšný podnikatel, vynálezce a filantrop porovnal výše uvedená čísla se současným stavem:

SpaceX by ráda v roce 2022 vyrazila na Měsíc a už o dva roky později vyslala astronauty na Mars. Podle řady lidí ale tato časová osa není příliš realistická. Jedním z důvodů je skutečnost, že na Starshipu se stále pracuje a zatím není naplánovan ani první testovací let s posádkou.

Diskuze (28) Další článek: Airbnb hodlá zakázat nepovolené večírky. Kdo zákaz poruší, dostane v aplikaci ban

Témata článku: Vesmír, Technika, SpaceX, Elon Musk, Raketa, Mars, Měsíc, Starship, Kolonizace, Kolonizace marsu, Testovací let, Tuna, Bude, Mar, Planeta, Filantrop, MÉSTZakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

**Složky ve Windows si nepojmenujete libovolně. **Seznam rezervovaných názvů existuje kvůli kompatibilitě. **Kořeny této záležitosti sahají až do 70. let.

Petr Urban
Operační systémyWindows
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě