Elon Musk nechtěl mít v Modelu Y volant. Hádal se kvůli tomu se svými inženýry

CEO Tesly Elon Musk měl během vývoje Modelu Y obrovské neshody se svými inženýry. Alespoň to plyne z nové knihy Power Play: Tesla, Elon Musk, and the Bet of the Century, jejímž autorem je reportér Tim Higgins.

Důvodem byla skutečnost, že slavný vizionář měl příliš velkou důvěru ve schopnost Tesly vytvářet plně autonomní vozidla a proto se chtěl zcela zbavit volantů. A byl prý ve svém postoji tak neoblomný, že jeho podřízení – kteří byli zcela jiného názoru – museli pracovat doslova v utajení.

Server Business Insider v dané souvislosti připomíná, že např. v roce 2019 Musk sebevědomě prohlašoval, že „spotřebitelé budou v blízké budoucnosti požadovat auta bez volantů“. Podle jiného jeho staršího výroku pak již loni mělo jezdit po silnicích milion autonomních taxíků Tesla.

Postupem času byl však Musk přinucen svou rétoriku zmírnit a připustit, že konstrukce plně autonomních vozidel se ukázala být mnohem větším oříškem, než původně očekával.

Nedávno tak např. varoval své zákazníky před přílišnou důvěrou ve „fully self-driving“ software Tesly.

Diskuze (54) Další článek: Z VESMÍRU: Pozemské vs. vesmírné dalekohledy. Jak do souboje zapadá teleskop na palubě Boeingu?

Témata článku: Technika, Doprava, Elektromobily, Elon Musk, Tesla, Automobily, Tesla Motors, Autonomní vůz, Model, Volant, Business insider, CEO Tesla, Inženýr, DůvěraSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Americký HIMARS děsí Rusko svojí přesností

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Americký HIMARS děsí Rusko svojí přesností

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní seznam ** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

** Země podle všeho není nejlepším ze všech možných světů, alespoň pokud jde o obyvatelnost lidmi ** Máme štěstí, že jsme naživu ** U superzemí, tedy planet větších než Země a menších než ledoví obři jako Uran nebo Neptun, to je jiné

Stanislav Mihulka
ZeměAstronomie
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace