Elon Musk o kolonizaci Marsu: „Máte slušnou šanci, že zemřete.“

Elon Musk se během pondělního virtuálního summitu Humans to Mars rozpovídal o svých ambicích na kolonizaci rudé planety – i potenciálních nebezpečích, kterým budou osadníci čelit.

„Myslím, že cesta na Mars není základním problémem… základním problémem je vybudování základny, vybudování města na Marsu, které bude soběstačné,“ uvedl podle CNBC.

„Chci zdůraznit, že je to velmi těžká, nebezpečná a obtížná věc. Nic pro slabé povahy. Máte slušnou šanci, že zemřete… ale pokud to vyjde, bude to skvělé,“ dodal.

A co Starship?

Slavný vizionář rovněž hovořil o obří kosmické lodi Starship, na níž pracuje jeho společnost SpaceX. Právě toto monstrum by jednoho dne mělo zajišťovat transport osob a užitečného nákladu na Mars.

„Děláme dobrý pokrok… Věc, která skutečně brání pokroku na Starshipu je výrobní systém. Před rokem neexistovalo nic, nyní máme docela velkou výrobní kapacitu. Takže rychle vyrábíme další a další lodě,“ konstatoval.

Musk rovněž prohlásil, že ještě před prvním letem s lidmi Starship čekají „stovky misí se satelity“.

Diskuze (76) Další článek: Pentagon buduje svůj vlastní Starlink. Kosmický internet pro globální vedení boje začne fungovat v roce 2024

Témata článku: Vesmír, Budoucnost, SpaceX, Mars, Elon Musk, Starship, Kolonizace, Humans, Základní problém, CNBC, Slušná šance, Kolonizace marsuRecenze filmu Duna. Kultovní sci-fi, na které určitě běžte do kina, než je zase zavřou

Recenze filmu Duna. Kultovní sci-fi, na které určitě běžte do kina, než je zase zavřou

Star Wars pro dospělé, u nichž nás režisér Denis Villeneuve přesvědčuje intenzitou a naléhavostí své autorské vize, jak zprostředkovat románovou mytologii.

Marek Čech
Recenze filmů
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Programování elektroniky: Všehoschopný čip FT232HQ

Programování elektroniky: Všehoschopný čip FT232HQ

** FT232HQ je univerzální čip USB 2.0 ** Může se chovat jako sériová linka, I²C, SPI, GPIO aj. ** Dnes jej oživíme v C na Windows

Jakub Čížek
C++Pojďme programovat elektronikuUSB