Elon Musk: „Příští prototyp Starshipu poletí do výšky 18 kilometrů.“

Připravovaný prototyp kosmické lodi Starship zvaný SN8 se při zkušebním letu pokusí dosáhnout výšky 60 000 stop, tedy cca 18 kilometrů. Informoval o tom Elon Musk.

Šéf SpaceX a Tesly rovněž prozradil, že horní kužel (nose cone) a vztlakové klapky SN8 by mohly být „hotové asi za týden“.

Zatímco každý z předchozích prototypů SN5 a SN6 disponoval pouze jedním motorem Raptor, SN8 již tyto motory bude mít tři. Před „skokem“ do 18 kilometrů nicméně bude muset projít řadou testů.

Odborníci se domnívají, že SN8 během tohoto letu předvede neobvyklý manévr, tzv. „placák“ („belly-flop“). Několik nadšenců již dokonce vytvořilo video, které ukazuje, jak by to mohlo vypadat:

„Pokud to bude fungovat, půjde o nejbláznivější kousek raketové gymnastiky od přistání Falconu 9,“ konstatoval Lars Blackmore ze SpaceX.

Ať už tento pokus dopadne jakkoliv, Musk je vyhlídkou na něj nadšen. „Tak či onak, vzrušení zaručeno!“ uvedl.

Diskuze (2) Další článek: Ve Spojených státech docházejí opice. Může za to koronavirus

Témata článku: Testy, Technika, SpaceX, Elon Musk, Starship, Prototyp, Výška, Prototyp Starship, Tesla, Kilometr, Raptor, Motor, NASASpaceFlight40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

Éra sexuálního uvolnění 60. let se projevila i ve filmu a stvořila takové sex symboly, jako jsou Raquel Welch, Claudia Cardinale nebo Catherine Deneuve. První Češka se svlékla pro Playboy. Znáte její jméno?

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze mobilu Sony Xperia 5 III. Povedená, ale nikoli bezchybná zmenšenina vlajkového modelu

Recenze mobilu Sony Xperia 5 III. Povedená, ale nikoli bezchybná zmenšenina vlajkového modelu

**Telefon je téměř přesnou, byť zmenšenou kopií Xperie 1 III **V mnoha ohledech je v něčem nedotažený do konce **Celkově vzato se ale jedná o příjemného společníka

Jan Pánek
Vlajková loďRecenze