Elon Musk: „Satelity Starlink bude vynášet na oběžnou dráhu raketa Starship.“

Připravovaná kosmická loď Starship bude mj. vynášet na oběžnou dráhu satelity Starlink. Nedávno to na své Twitteru znovu zopakoval CEO společnosti SpaceX Elon Musk.

Starship je navržená tak, aby byla znovupoužitelná, což v kombinaci s dalšími jejími vlastnostmi značně sníží náklady na dokončení konstelace.

Dokonce i její výroba může být díky použití oceli levnější než výroba raket Falcon 9 či Falcon Heavy – navzdory tomu, že Starship je několikrát větší, těžší i výkonnější.

Čísla mluví jasně

Server Teslarati v dané souvislosti připomíná, že výše zmíněný Falcon 9 od listopadu 2019 transportoval do vesmíru již přibližně 1670 satelitů Starlink, což je jistě slušný výsledek.

Prezidentka a hlavní provozní ředitelka SpaceX Gwynne Shotwell nicméně svého času odhalila, že do jediné Starship by se mělo vejít až 400 dotyčných zařízení najednou – přičemž pro přepravu téhož množství v současnosti potřebujete realizovat 6,5 misí s Falconem 9.

Z toho podle Teslarati plyne, že i kdyby počáteční starty Starship byly z nějakých důvodů třeba pětkrát dražší než starty Falconů 9, stále by se to vyplatilo.

Titulní foto: Official SpaceX PhotosCC0

Diskuze (6) Další článek: Vy a počítač: Nejčastěji si předplácíte jednu až dvě služby, třetina dokonce žádnou

Témata článku: Technika, Vesmír, SpaceX, Twitter, Elon Musk, Starlink, Raketa, Starship, Falcon Heavy, Družice, Satelit, Výroba, Falcon, Oběžná dráha, SpaceX Starlink, Official SpaceX Photos, CEO společnost, SpaceX Gwynne, Satelit Starlink, Gwynne, Teslarati, Satelitní komplety na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Akční strategie Marvel
Michal Maliarov
Marvel's Midnight SunsDatum vydáníMarvel
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování