Tesla Motors | Elektromobily | Rekordy

Podle německého magazínu byla Tesla Model S na okruhu Nürburgring o cca 20 sekund rychlejší než Taycan

Aktualizováno 18. 9. 2019

Podle magazínu Auto Motor und Sport speciální varianta Tesly S, nazvaná Plaid Powertrain, na německém motoristickém okruhu Nürburgring překonala rekord, který zde nedávno vytvořilo Porsche Taycan.

Z momentálně  dostupných informací plyne, že Tesla S byla o cca 20 sekund rychlejší než Taycan – což odpovídá času 7 minut a 23 sekund. Tento výsledek však ještě čeká na ověření.

Jasné není ani to, jak přesně se auta, která dosáhla výše uvedených časů, liší od skutečných produkčních vozů. Ani jedna z obou automobilek totiž zatím nezveřejnila oficiální specifikaci.

Elon Musk nicméně již na Twitteru odhalil, že na podzim příštího roku bude uvedena do výroby sedmimístná Tesla S Plaid, která by prý měla být ještě rychlejší.


Elon Musk se chlubí, že Tesla Model S vytvořila nový traťový rekord v Kalifornii

Jak jsme vás již informovali, Elon Musk slíbil, že Tesla Model S se objeví na německém motoristickém okruhu Nürburgring. Zde se bude snažit překonat čas stanovený Taycanem od Porsche, který tuto náročnou trať urazil za 7 minut a 42 sekund.

Nyní se na Muskově Twitteru objevilo oznámení, že Tesla S zajela nový traťový rekord (pro čtyřdveřové automobily) na WeatherTech Raceway Laguna Seca v Kalifornii.

To je sice zajímavé, ale většina lidí je pochopitelně zvědavá hlavně na to, co dotyčný vůz předvede na výše zmíněném Nürburgringu – a to včetně generálního ředitele Porsche Cars North America Klause Zellmera.

„Milujeme soutěžení,“ uvedl Zellmer v rozhovoru pro CNET a dodal, že jeho společnost má velký respekt ke každému, kdo se do Německa rozhodne vydat a ukázat co jeho auto dokáže.

Zdá se, že se už brzy dočkáme. Podle dostupných informací je totiž Tesla na místě. Konkrétně jde o Model S s několika úpravami: větší spodní přední mřížkou, sportovními pneumatikami, širšími lemy blatníků atd.

Proslýchá se, že tyto modifikace by se mohly stát speciálním edičním balíčkem – což by Muskovi případně umožnilo tvrdit, že Tesla, která vytvořila rekord, byla produkčním vozem. Stejně tak se šíří zvěsti o tom, že jízda se uskuteční v sobotu 21. září a na místo řidiče usedne bývalý pilot formule 1 Nico Rosberg.

Titulní foto: mariordo59, CC BY-SA 2.0

Diskuze (75) Další článek: Děti z incestu se rodí mnohem častěji, než byste si mohli myslet

Témata článku: Technika, Tesla Motors, Elon Musk, Doprava, Německo, Elektromobily, Automobily, Rekordy, Tesla, Rekord, Kalifornie, Nürburgring, CNET, Nico Rosberg, Tesla Model S


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36