Elon Musk si není jistý, zda vývoj kosmické lodi Starship neskončí fiaskem

Elon Musk připustil, že si není jistý, zda vývoj kosmické lodi Starship neskončí fiaskem. Došlo k tomu jen několik dní poté, co do médií unikl e-mail podle nějž SpaceX čelí hrozbě bankrotu.

Musk během rozsáhlé panelové diskuse na CEO Summit prohlásil, že tento projekt „absorbuje více mé mentální energie než pravděpodobně jakákoliv jiná jednotlivá věc.“

„Je to tak absurdně těžké, že jsou chvíle, kdy si říkám, zda to skutečně dokážeme,“ dodal.

Ach, ty Raptory...

Někteří jsou přesvědčeni, že tyto výroky byly míněny především vychloubačně. Na druhé straně je pravdou, že práce na motorech Raptor rozhodně neprobíhají podle Muskových představ.

„Je nezbytné kompletní předělání designu motoru, které skutečně může učinit život multiplanetárním,“ napsal mj. slavný vizionář na Twitter.

Pro zajímavost doplňme, že z Muskových úst na CEO Summit zazněly rovněž další zajímavé komentáře: např. že jedním z největších hrozeb pro naši civilizaci je pokles porodnosti nebo že vládní dotace na infrastrukturu by bylo nejlepší „prostě smazat“.

Titulní foto: Official SpaceX Photos, CC BY-NC 2.0

Diskuze (34) Další článek: Naděje pro budoucnost. Rozsáhlá studie léku proti covidu prokázala 89% prevenci hospitalizace a úmrtí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,