SpaceX | Elon Musk | Starship

Elon Musk slíbil aktualizaci o stavu vývoje kosmické lodi Starship

SpaceX za cca 3 týdny odhalí další podrobnosti o připravované kosmické lodi Starship. Na Twitteru to slíbil Elon Musk, z jehož vyjádření je zřejmé, že tato aktualizace se bude týkat designu.

Výše jmenovaná společnost chrlí jeden prototyp za druhým, aby Starship dokončila. SN5 i SN6 již absolvovaly „skoky“ do výšky zhruba 150 metrů a SN 8 by měl letět do 18 kilometrů. Zatím však není jasné, kdy k tomu dojde.

Odborníci se nicméně domnívají, že SN8 během tohoto letu předvede neobvyklý manévr, tzv. „placák“ („belly-flop“).

Nasvědčuje tomu i skutečnost, že inkriminovaný prototyp byl nedávno vybaven dvěma klapkami. Ty mu během „placáku“ mohou pomoci zpomalit sestup zpět na Zemi.

Připomeňme, že SpaceX před několika měsíci získala na vývoj Starshipu dalších 135 milionů dolarů. A to od NASA, která by tuto kosmickou loď – resp. její speciální lunární verzi – ráda využívala v rámci programu Artemis. Jedním z hlavních důvodů je skutečnost, že Muskova firma je prý vynikající v testování.

„Lidé se na to podívají a řeknou ‘Můj Bože, právě jsme viděli jak Starship opět vyletěla do vzduchu. Proč jim dáváte kontrakt?’ Odpověď zní: protože SpaceX je opravdu dobrá v iterativním testování a úpravách,“ komentoval to administrátor NASA Jim Bridenstine.

Diskuze (36) Další článek: Apple zuří: Kanadská firma měla zničit půl milionu rozbitých iPhonů. Prodala je Číňanům, no a ti je opravili

Témata článku: Technika, Vesmír, Země, Testy, SpaceX, Aktualizace, Artemis, Elon Musk, Twitter, NASA, Design, Starship, Prototyp, Vývoj, Kosmická loď, Jim Bridenstine, Testování


Určitě si přečtěte

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 106

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 35

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4