Elon Musk: „Tesla čelila větším logistickým problémům, než jaké přinesla II. světová válka“

Logistické výzvy, kterým Tesla musela čelit, prý byly větší, než jaké přinesla II. světová válka. Během diskuse o čtvrtletních výsledcích jmenované automobilky to prohlásil její CEO Elon Musk.

„Nedělám si legraci. Škála je šílená. Mluvíme o milionech automobilů, obrovském globálním dodavatelském řetězci, 50 zemích, desítkách regulačních režimů,“ dodal.

Tesla během loňského roku prodala přibližně 500 000 automobilů a podle Insideru má letos dobré šance dostat se na 750 000.

Musk se rovněž podělil o vybrané zajímavé historky – například zavzpomínal na to, jak on a jeho zaměstnanci připravili maloobchodní prodejce v San Francisku o veškeré zásoby USB kabelů.

„Po dobu několika dní si nikdo v Bay Area nikdo nemohl koupit USB kabel, protože jsme šli a doslova všechny je skoupili, abychom je mohli dát do auta,“ konstatoval. „Takových příběhů jsou stovky.“

Diskuze (35) Další článek: Nejvýkonnější Galaxy. Nové notebooky od Samsungu lákají na OLED displeje, s českým trhem se nepočítá

Témata článku: Technika, Elektromobily, Tesla Motors, Elon Musk, Tesla, USB, CEO, Škála, Logistický problém, Insider, San Francisco, Kabel, Bay area, Automobil, TES, AutomobilkaIzrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Podvodníci v Call of Duty Warzone mají novou zábavu. Létají v autech

Podvodníci v Call of Duty Warzone mají novou zábavu. Létají v autech

Stejně aktivně, jako Activision vymýšlí obranu proti hackerům vymýšlí i hackeři nové způsoby, jak zatopit normálním hráčům.

Michal Maliarov
Call of Duty: WarzoneBattle Royale
Zlatý řez ve fotografii

Zlatý řez ve fotografii

Mezi základní kameny fotografické techniky patří kompozice. Obdélníkový tvar fotografie umožňuje různé umístění fotografovaného předmětu ve scéně.

Tomáš Slavíček
Fotoškola
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Zapomeňte na ropu a uhlí, Evropa chce vyrábět petrolej a naftu ze vzduchu
Jakub Čížek
EnergetikaEvropaObnovitelné zdroje